DOM ALERGIKA NAJNOWSZE Życie z alergią

Eko choinka

choinka

Kolorowe bombki, światełka i łańcuchy – to ozdoby, które już niedługo zawisną na naszych świątecznych drzewkach. Ale choinka może być też eko. Wystarczą tylko odpowiednie dekoracje i oryginalne pomysły.

Choinka

Choinki już zagościły na miejskich rynkach, w restauracjach, szkołach czy w centrach handlowych. Iglaste drzewko to symbol Świąt Bożego Narodzenia. Zapach choinki kojarzy nam się z lasem i zimowym czasem. Ale nie każdy wybiera żywe drzewko. Większość z nas decyduje się na sztuczną choinkę, która co prawda ma wiele zalet ale niestety nie pachnie tak jak ta prawdziwa. Plastikowa choinka może być wykorzystana wiele razy. Nie gubi igieł i nie kłuje w palce podczas ubierania. To także idealna opcja dla osób uczulonych na rośliny. Choinki mogą mieć różną formę i nie zawsze wyglądają jak tradycyjne drzewka świąteczne.

Eko ozdoby

Nasza choinka – nie ważne czy żywa czy sztuczna, może być eko. Moda na ekologię sprawdza się również w okresie świątecznym. Jeśli więc chcemy mieć oryginalną i bardziej naturalną choinkę, warto zadbać o właściwe ozdoby. Plastikowe bombki i inne sztuczne dekoracje całkowicie odpadają. Z powodzeniem zastąpimy je szyszkami, orzechami oraz upieczonymi pierniczkami czy kruchymi ciasteczkami. Bombki możemy wykonać z balonów, kleju i sznurku naturalnego. Będą wyglądały pięknie na tle zielonych gałązek. Doskonałym pomysłem są także zasuszone plasterki pomarańczy, cytryny i mandarynek. Do gałązek możemy przywiązać laski cynamonu. Łańcuch zrobimy z popcornu. Pomysłów jest niezliczona ilość. Dzieci chętnie pomogą w ubieraniu choinki, a wykonane przez nich papierowe zawieszki będą prezentować się na niej zjawiskowo. Możemy mieć pewność, że drugiej takiej choinki nie znajdziemy nigdzie indziej.

Inna wersja choinki

ozdoby

Jeśli całkowicie stawiamy na eko styl, zostawmy choinki w lesie. Przecież wcale nie potrzebujemy zielonych gałązek. Miłośnicy książek mogą wykonać konstrukcję choinki ze swoich zbiorów. Wystarczy ułożyć książki w stożkowy stosik i przystroić go światełkami. Choinkę możemy także wyciąć z papieru czy kartonu. Z różnej wielkości gałązek zebranych w lesie czy w pobliskim parku stworzymy płaskorzeźbę w formie choinki. Taką dekorację możemy powiesić na ścianie, pod którą umieścimy prezenty. Nasi goście będą zaskoczeni i oczarowani takim rozwiązaniem.

Eko choinka to propozycja dla kreatywnych. Święta nie muszą być nudne. Odrobina kreatywności pomoże nam stworzyć jedyne w swoim rodzaju drzewko. Nasza choinka będzie wyjątkowa i piękna, bez względu na to, jakich materiałów użyjemy.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1 2