Dlaczego warto na bieżąco realizować zadania

Wiele z nas ma problem z mobilizacją do pracy. Zamiast zrobić pewne rzeczy od razu, odkładamy je na później, bo nam się nie chce. Problem w tym, że na realizację pewnych obowiązków nigdy nie będziemy mieli specjalnej ochoty. Dlaczego warto na bieżąco realizować zadania?

Nigdy z niczym nie zalegasz

Gdy na bieżąco realizujesz wszystkie zadania, unikasz sytuacji, kiedy o czymś zapominasz i w rezultacie zalegasz z tą rzeczą. Niestety, wiele osób boryka się z problemem prokrastynacji, czyli patologicznego odkładania wszystkiego na później. Wszystko jedno, czy chodzi o przelew internetowy, zakup nowego odkurzacza czy posprzątanie po obiedzie.  Niestety, tacy ludzie zawsze ze wszystkim zalegają i sami generują kłopoty, z którymi później muszą się zmierzyć. Klient nie będzie zadowolony, gdy zrealizujesz usługę po czasie. Uniknęłabyś tego, gdybyś realizowała wszystkie zadania na bieżąco.

Spokojnie śpisz w nocy

Osoby, które realizują zadania na bieżąco, nie stresują się pietrzącymi się obowiązkami. Ich życie jest wolne od niepotrzebnego napięcia, które utrudnia zasypianie i normalne funkcjonowanie. W rezultacie są zdrowsi i rzadziej chorują na serce.

Jeśli zadanie okaże się problematyczne, masz więcej czasu na jego realizację

Bardzo trudno jest ocenić niektóre zadania. Czasem mają one w sobie pewien haczyk, którego nie dostrzegamy na pierwszy rzut oka. Gdy od razu przystąpimy do ich realizacji i pojawią się jakieś trudności, wciąż mamy dostatecznie dużo czasu, aby uporać się z problemami. Np. jeśli klient okaże się bardzo wymagający, będziesz miała więcej czasu na naniesienie poprawek do projektu, gdy od razu przystąpisz do jego przygotowania.

Unikasz efektu kumulacji

Bardzo wiele osób zupełnie nie radzi sobie w pracy i w życiu prywatnym. Przez to, że odkładamy wszystko na później, potem nie wiemy, w co włożyć ręce i żadnego zadania nie realizujemy z wymaganą starannością. Jeśli masz kilka ofert do przygotowania, to stresujesz się upływającym czasem i popełniasz błąd za błędem, jesteś też dużo mniej kreatywna. Tymczasem, gdybyś przygotowywała je na bieżąco, zawsze miałabyś świeże spojrzenie na daną kwestię.

Cieszysz się dobrą opinią w branży

Osoby, które od razu przystępują do realizacji zadania, cieszą się dobrą opinią w branży. Ludzie cenią sobie takich pracowników czy zleceniobiorców, bowiem nie muszą nie wiadomo ile czekać na projekt, logotyp czy postawienie sklepu internetowego. Pozwala to zwiększyć przychody, realizując więcej zleceń od zadowolonych klientów.

Jesteś bardziej efektywna w pracy

Gdy realizujesz wszystko na bieżąco, robisz więcej, niż rozwlekając swoją pracę. W rezultacie generujesz większe przychody dla swojej firmy, które mogą przełożyć się na przyzwoitą premię. To chyba dobra motywacja do pracy i nieodkładania niczego na później.