gadżety do mycia twarzy
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Gadżety do mycia twarzy stały się ostatnio niezwykle modne. Firmy prześcigają się w opracowywaniu nowych rozwiązań, które mają nam ułatwić codzienną pielęgnację twarzy i uchronić naszą skórę przed powstawaniem niedoskonałości. Jak spośród wielu produktów dostępnych na rynku wybrać najlepsze? Czy warto stosować gadżety do mycia twarzy?

Spis treści:

  1. Dlaczego mycie twarzy za pomocą palców nie jest zbyt skuteczne?
  2. Ściereczki z mikrofibry, roller czy szczoteczka soniczna – na co postawić w oczyszczaniu twarzy?
  3. Oczyszczanie twarzy ściereczką z mikrofibry
  4. Mycie twarzy z użyciem rollera
  5. Szczoteczki soniczne w pielęgnacji twarzy
  6. Co dają nam gadżety do mycia twarzy?

Dlaczego mycie twarzy za pomocą palców nie jest zbyt skuteczne?

Gadżety do mycia twarzy – gdy słyszymy to określenie, często mylnie zakładamy, że mamy do czynienia z produktami zbędnymi, które stanowią swego rodzaju fanaberię. W końcu wszelkie męskie gadżety kojarzą nam się z zabawkami dla dużych chłopców. Tutaj jednak sytuacja prezentuje się zgoła inaczej. Choć mogłoby się wydawać, że oczyszczanie twarzy to bardzo prosta czynność, wystarczą sprawne palce, woda i kosmetyk myjący, to w rzeczywistości nasze dłonie nie działają tak skutecznie jak gadżety do mycia twarzy.

Ściereczki z mikrofibry, roller czy szczoteczka soniczna – na co postawić w oczyszczaniu twarzy?

Jakie gadżety do mycia twarzy mamy do swojej dyspozycji? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Możemy sięgnąć po ściereczkę z mikrofibry, roller, roller z wypustkami, waciki wielokrotnego użytku, silikonowe wkładki myjące lub szczoteczki soniczne. Oczywiście, im produkt bardziej skomplikowany, tym droższy. Ściereczki z mikrofibry wypadają stosunkowo przystępnie, często kosztują parę złotych, podczas gdy za szczoteczkę soniczną musimy zapłacić kilkaset. Niemniej wykorzystanie innowacyjnych technologii zapewnia nam lepsze oczyszczanie twarzy.

silikonowe wkładki myjące

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Oczyszczanie twarzy ściereczką z mikrofibry

Ściereczka z mikrofibry charakteryzuje się wysoką chłonnością. Wiedzą o tym wszystkie z nas, którym choć raz zdarzyło się coś wylać w kuchni. Na dodatek ściereczki z mikrofibry są niezwykle przydatne przy usuwaniu kurzu z mebli. Cząsteczki zanieczyszczeń przyczepiają się do specjalnie zaprojektowanych włókien. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku oczyszczaniu twarzy. Dużo łatwiej nam usunąć ze skóry nadmiar łoju, kurzu i resztek kosmetyków, jeśli stosujemy olejek myjący i ściereczkę z mikrofibry. Do niej bowiem doskonale przyczepiają się cząsteczki zanieczyszczeń, co chroni ujścia gruczołów łojowych przed zapchaniem.

Mycie twarzy z użyciem rollera

Roller często jest wykonany z kwarcu, czasem też z tworzyw syntetycznych, w tym drugim przypadku może posiadać wypustki, które mają za zadanie oczyszczać pory. Niewątpliwie zwiększa to efektywność mycia twarzy tradycyjnymi kosmetykami, w tym żelem czy pianką. Roller ma tę zaletę, iż dodatkowo masuje twarz, co poprawia jej ukrwienie i spowalnia powstawanie zmarszczek. Natomiast ten z wypustkami pełni rolę swoistej akupunktury. Rollery są nieco droższe od ściereczek z mikrofibry, ale i tak dużo tańsze od szczoteczek sonicznych.

oczyszczanie twarzy

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Szczoteczki soniczne w pielęgnacji twarzy

Szczoteczki soniczne to najbardziej innowacyjne gadżety do mycia twarzy, które najlepiej oczyszczają nasze lico z zanieczyszczeń. Ich regularne stosowanie pozwala uniknąć wyprysków i spowolnić proces powstawania zmarszczek. Szczoteczki soniczne wykorzystują ultradźwięki, te rozbijają cząsteczki brudu i odrywają je z naszych porów oraz powierzchni skóry. Tego typu gadżety ładuje się za pomocą kabla USB, a następnie stosuje bezprzewodowo. Można zabrać je ze sobą w podróż. Szczoteczki soniczne wykazują działanie peelingujące, oznacza to, iż usuwają martwy naskórek. Możemy w ten sposób zaoszczędzić na zakupie scrubu do twarzy.

Co dają nam gadżety do mycia twarzy?

Jak wcześniej wspominaliśmy, tego typu gadżety mają szereg zalet. Po pierwsze, zapewniają dokładniejsze oczyszczanie twarzy, dzięki czemu rzadziej obserwujemy wypryski czy podrażnienia skóry. Niestety, nasze palce nie są tak doskonałe jak szczoteczka soniczna czy nawet zwykła ściereczka z mikrofibry. Po drugie, tego typu gadżety masują i peelingują skórę, poprawiając jej ukrwienie, wygładzając oraz spowalniając powstawanie zmarszczek.  Po trzecie, po użyciu rozwiązań opisanych w niniejszym artykule, substancje aktywne zawarte w kremach i maseczkach lepiej się wchłaniają. Pozwala to zwiększyć skuteczność profilaktyki przeciwzmarszczkowej.