Lifestyle

Lodówka side by side – jaki model wybrać?

Lodówka side by side

Fotografia dostarczona przez partnera

Szukając idealnej lodówki dla dużej rodziny, nie ma lepiej opcji niż model side by side! To znacznie wygodniejsze rozwiązanie – nie tylko pod względem pojemności, chociaż ta jest zwykle sporo większa niż w tradycyjnej chłodziarko-zamrażarce, ale również – organizacji produktów wewnątrz urządzenia. Mając do dyspozycji dwoje, a nie jedne drzwi z wygodnymi półkami, znacznie łatwiej zaaranżować butelki z sosami, kartony mleka i inne artykuły spożywcze, po które często sięgamy, otwierając lodówkę. Korzystając z lodówki w więcej osób, zwykle zużywamy więcej takich produktów, często też – różnego rodzaju. Kilka rodzajów mleka, w zależności od preferencji każdego członka rodziny? Nie ma problemu, w lodówce side by side wszystkie wygodnie zmieścimy na półce. To dopiero początek zalet tego rozwiązania! Jaki model wybrać, urządzając lub remontując kuchnię? Przyjrzyjmy się najważniejszym czynnikom, które warto wziąć pod uwagę!

Dla kogo lodówka side by side?

Może się wydawać, że to przede wszystkim rozwiązanie dla dużych rodzin. To prawda – ale nie wyczerpuje to listy sytuacji, w których lodówka tego typu świetnie się sprawdzi. Kto jeszcze powinien rozważyć taki zakup?

  • Osoby, które nie mają czasu na zakupy – duża lodówka pozwala zakupy robić rzadziej, dłużej przechowując kupione produkty. Jeśli nie lubimy odwiedzać sklepu kilka razy w tygodniu, lodówka side by side pozwoli zrobić większe zapasy, a dzięki temu – rzadziej zaglądać do supermarketu.
  • Współlokatorzy – jeśli mieszkanie dzieli więcej osób, lodówka side by side jest racjonalnym wyborem. Znacznie łatwiej przechowywać tam wiele produktów wszystkich lokatorów – tak, by każdy miał wystarczająco dużo miejsca.
  • Amatorzy gotowania – ci, którzy lubią spędzać dużo czasu w kuchni, lubią mieć wiele produktów spożywczych pod ręką, bo nigdy nie wiadomo, co akurat przyda się do przygotowania przepisu.

To oczywiście niekompletna lista – lodówka side by side to również świetny wybór do przestronnej kuchni – będzie się świetnie wpisywać w nowoczesne wnętrze.

Co wziąć pod uwagę, wybierając lodówkę side by side

Po podjęciu decyzji, że to rozwiązanie dla nas, czas przyjrzeć się aspektom, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

  • Pojemność – decydując się na dużą lodówkę, dobrze wybrać taką, która da nam faktycznie sporo przestrzeni. Porównanie pojemności poszczególnych modeli pozwoli dokonać optymalnego dla nas wyboru.
  • Klasa energetyczna – musimy mieć świadomość, że lodówka side by side zużywa więcej energii niż tradycyjna chłodziarko-zamrażarka. Dlatego dobrze sprawdzać klasę energetyczną, by nie być niemile zaskoczonym wysokością rachunków za prąd.
  • Rozkład półek i pojemników – o tym, czy lodówka odpowiada naszym potrzebom, decydują tez możliwości aranżacyjne. Dobrze sprawdzić, czy producent przewidział rozwiązania pasujące do wygodnego przechowywania produktów, które kupujemy najczęściej.
  • Zastosowane technologie – w lodówkach side by side, często pojawiają się największe nowinki techniczne. Dobrze szukać inteligentnych rozwiązań, które ułatwią nam korzystanie z urządzenia. Najczęściej związane są one z przepływem powietrza i regulacją temperatury wewnątrz lodówki.

Lodówki side by side – polecane modele

Lodówki side by side znajdziemy w ofercie najbardziej uznanych producentów AGD. Warto wybierać znane firmy – głównie ze względu na sprawdzone rozwiązania przez nich oferowane. Jakie modele warto wziąć pod uwagę?

LODÓWKA SAMSUNG RS68A8820B1/EF

Samsung oferuje wiele ciekawych rozwiązań, m.in. możliwość wyboru jednego z 5 inteligentnych trybów działania, w tym – tryb wakacyjny. Technologia Twin Cooling Plus zapewnia dwa niezależnie obiegi dla chłodziarki i zamrażalnika.

LODÓWKA WHIRLPOOL WQ9B2L

Propozycja z technologią total No Frost i bardzo ciekawym rozwiązaniem, jakim jest strefa wielofunkcyjna. FlexiFreeze polega na tym, że możemy ustawić aż trzy poziomy temperatury: -7, -12 i -18 stopni – w zależności od tego, co chcemy w niej przechowywać. To duże ułatwienie w aranżacji przestrzeni lodówki.

LODÓWKA BEKO GN163140ZGBN

Zaletą tej propozycji jest szuflada Harvest Fresh, w której imitowany jest 24-godzinny cykl słońca – wszystko to za pomocą światła w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym. Dzięki temu, przechowywane w niej warzywa i owoce nie tylko zachowają świeżość, ale też cenne witaminy.

Jak widać, lodówki side by side oferują wiele ciekawych innowacji. Łatwo sprawdzić opisy wszystkich technologii, zapoznając się z informacji przy poszczególnych modelach w dziale lodówki i zamrażarki w sklepie MediaMarkt, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!