Krem do skóry atopowej, czyli jak złagodzić dokuczliwe objawy u dziecka i dorosłego

Atopia to wyjątkowo nieprzyjemne schorzenie dermatologiczne, które dotyka przede wszystkim dzieci – w Polsce na atopowe zapalenie skóry cierpi około miliona maluchów. Panuje powszechne przekonanie, że z tej choroby się „wyrasta”, co nie do końca jest prawdą. 1 na 3 małych pacjentów będzie się zmagać z atopią do końca życia. To dostateczny powód, aby nie bagatelizować objawów choroby, zwłaszcza, że ma ona bardzo dokuczliwy przebieg. Elementem terapii powinno być stosowanie dobrego kremy do skóry atopowej.

Objawy atopowego zapalenia skóry

Atopowe zapalenie skóry, czyli w skrócie AZS, to choroba o podłożu genetycznym, która jest niestety nieuleczalna. Nie wiadomo, co dokładnie ją wywołuje. Najczęściej diagnozuje się ją u małych dzieci. W większości przypadków choroba ustępuje samoistnie, jednak ma tendencję do nawracania w kolejnych latach życia.

Typowe objawy atopowego zapalenia skóry to:

  • Skrajne przesuszenie skóry;
  • Silne swędzenie i szczypanie;
  • Dermatozy (krostki, ropnie, liszaje etc.);
  • Wrażliwość skóry na kontakt ze środkami chemicznymi (np. chlor) i różnymi materiałami (w szczególności z wełną);

Takie objawy są trudne do zniesienia dla osoby dorosłej, a tym bardziej dla małego dziecka. Stąd zaniepokojeni rodzice szukają pomocy u dermatologa. Ten po zdiagnozowaniu AZS zaleca stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków, których zadaniem jest łagodzenie uciążliwych dolegliwości i wspieranie naturalnego procesu odbudowy skóry.

Objawów atopowego zapalenia skóry absolutnie nie wolno bagatelizować. Istnieje silny związek pomiędzy tą chorobą a podwyższonym ryzykiem zachorowania na astmę oskrzelową.

Warto przy tym wiedzieć, że objawy AZS nasilają się podczas kontaktu z niektórymi czynnikami środowiskowymi. Najgroźniejsze są kurz, chlorowana woda oraz detergenty. Dlatego osoby ze zdiagnozowaną atopią powinny bezwzględnie stosować specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji ciała. Jednym z nich jest właśnie krem do skóry atopowej.

Krem do skóry atopowej, czyli jak złagodzić dokuczliwe objawy u dziecka i dorosłego

Co odróżnia krem do skóry atopowej od zwykłego kosmetyku?

Specjalistyczny krem na AZS to wyrób medyczny, a nie kosmetyk. Taki status jest przypisywany środkom, które w swoim składzie posiadają substancje o działaniu leczniczym. Jednym z najbardziej cenionych produktów tego typu jest powlekająco barierowy krem do ciała Allergoff Atopy.

Krem został opracowany specjalnie z myślą o osobach zmagających się z objawami atopii, ale także innych chorób dermatologicznych, jak chociażby łuszczyca. Sprawdza się w terapii różnego rodzaju dermatoz, wykazując bardzo skuteczne działanie regeneracyjne i nawilżające.

W składzie kremu Allergoff Atopy znajdziemy kompleks Defensil PLUS z olejem z nasion czarnej porzeczki, wyciągiem z kardiospermum zielonego oraz koncentratem oleju słonecznikowego. W terapii AZS niezwykle ważne jest przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej na skórze, stąd obecność prebiotyków, które przeciwdziałają rozwojowi patogennych bakterii.

Dobry krem do skóry atopowej pełni również funkcję nawilżającą, dzięki czemu łagodzi podrażnienia. Allergoff Atopy zawiera mocznik i emolienty, czyli dwie silnie nawilżające substancje.

Stosowanie specjalistycznego kremu na AZS nie tylko przynosi ulgę i poprawia stan skóry, ale także chroni przed czynnikami środowiskowymi zaostrzającymi przebieg choroby. Dzięki kompleksowi naturalnych olejów Omega Plus, krem Allergoff Atopy wykazuje silne działanie natłuszczające, tworząc na powierzchni skóry niewidoczny film zabezpieczający ją przed podrażnieniami wywołanymi kontaktem np. z ubraniem czy promieniami słonecznymi.

Ponadto krem zabezpiecza przed nadmierną utratą wody, co jest szczególnie ważne tuż po kąpieli oraz podczas przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Kompleksowe wsparcie dla skóry atopowej

Stosowanie specjalistycznego kremu do skóry atopowej przynosi znakomite rezultaty, jednak w celu zwiększenia skuteczności terapii zaleca się także włączenie do niej innych dermokosmetyków z linii Allergoff Atopy. Pierwszym z nich jest barierowa emulsja do kąpieli leczniczych, która zapobiega przesuszeniu skóry tuż po kąpieli oraz chroni skórę przed podrażnieniami wywołanymi kontaktem z chlorowaną wodą.

Do codziennej pielęgnacji ciała, zwłaszcza po kąpieli, doskonale nadaje się barierowa oliwka do kąpieli leczniczych Allergoff Atopy, stworzona specjalnie z myślą o potrzebach skóry najmłodszych pacjentów.

Dermokosmetyki z linii Allergoff Atopy zostały dokładnie przebadane dermatologicznie. Mogą być bezpiecznie stosowane już od 1. miesiąca życia. Nie uczulają, nie powodują podrażnień, nie zawierają parafin, sztucznych barwników, parabenów i substancji zapachowych.

Dobry krem do skóry atopowej, uzupełniony innymi produktami z linii Allergoff Atopy, to najlepsze wsparcie terapii objawowej, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Specjalistyczny wyrób medyczny przyspiesza proces regeneracji skóry i stymuluje produkcję lipidów, co gwarantuje przywrócenie skórze estetycznego, zdrowego wyglądu oraz wyraźne złagodzenie nieprzyjemnych objawów towarzyszących atopii.