Czy alergik może zażywać środki na potencję

Wraz ze wzrostem liczby osób zmagających się z zaburzeniami potencji rośnie zapotrzebowanie na środki farmakologiczne, które ułatwiają walkę z zaburzeniami. Wielu alergików oraz astmatyków zadaje sobie jednak pytanie, czy środki na potencję są dla nich bezpieczne – z tego powodu zdecydowaliśmy się to zbadać i przybliżyć temat naszym czytelnikom.

Sildenafil – działanie i przeciwwskazania

Najbardziej znane środki na potencję dostępne na rynku, jak chociażby viagra, posiadają tę samą substancję czynną, czyli sildenafil. Początkowo była ona testowana jako lek na choroby układu oddechowego, jednak nie dała oczekiwanych efektów. W tym czasie zauważono, że preparaty z sildenafilem zdecydowanie poprawiają potencję, umożliwiając współżycie nawet mężczyznom, którzy od wielu lat nie byli w stanie tego robić.

Zaletą sildenafilu jest to, że jest on przebadany i bezpieczny, a także nadaje się do zażywania przez większość pacjentów. Jednak tego typu środków na potencję nie mogą zażywać osoby z chorobami serca i układu krwionośnego. Poza tym innych przeciwwskazań jest naprawdę bardzo mało.

A jak to wygląda w przypadku alergików i astmatyków? Astma w żadnym stopniu nie wyklucza stosowania środków na potencję. Nie wzmagają one duszności i pozwalają w pełni cieszyć się udanym stosunkiem. W przypadku alergików sytuacja wygląda trochę inaczej. Większość osób będzie mogła zażywać środki na potencję, wyjątkiem są jednak osoby uczulone na substancję czynną, czyli w tym wypadku wspomniany sildenafil. Jeśli nie wiesz, czy masz alergię na tę substancję, najlepiej skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą przed zażyciem środków na potencję. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Uczulenie to występuje dość rzadko, więc najpewniej bez obaw będziesz mógł skorzystać z tego rodzaju farmakologicznego wspomagania.

Jak zadbać o skuteczność środków na potencję?

Skoro nie musisz już martwić się o bezpieczeństwo zażywanej substancji, to warto zastanowić się, w jaki sposób ją przyjmować, aby móc w pełni wykorzystać jej dobrodziejstwa. Dużo osób popełnia błąd, sięgając po viagrę lub inne środki na potencję pod wpływem chwili, często po wypiciu alkoholu. Choć połączenie alkoholu z sildenafilem nie jest niebezpieczne, to może ono znacząco zredukować jego działanie i zrujnować miłe, intymne chwile.

Środki na potencję najlepiej popijać wodą. Szczególnie niewskazany jest sok grejpfrutowy, gdyż powoduje on dłuższe pozostawanie preparatu we krwi. Choć środki z sildenafilem można spokojnie i bez obaw przyjmować także w trakcie posiłku, to odradza się spożywanie wtedy ciężkich i mocno przetworzonych produktów jak np. dania typu fast food. Rezygnacja z tego rodzaju jedzenia, a także z wyżej wspomnianego alkoholu to dobry i korzystny pomysł, ponieważ zdrowy styl życia pozytywnie wpływa na produkcję testosteronu, a co za tym idzie – zdarzają się sytuacje, w których pozwala on poprawić potencję, nawet bez interwencji farmakologicznej.