Jak zamaskować brzuch po ciąży
Zdjęcie autorstwa Oleg Magni z Pexels

Ciąża to wyjątkowy stan, kiedy dojrzewa w nas nowe życie. Niestety, po urodzeniu dziecka wiele kobiet ma kompleksy związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Ta część ciała mocno je krępuje. Zdradzamy, jak zamaskować brzuch po ciąży.

Luźniejszy ciemny T-shirt zestawiony z marynarką lub kardiganem

Jeśli masz wystający brzuszek, warto sięgnąć po luźniejszy T-shirt. Noszenie zbyt przylegających gór to kiepski pomysł, ponieważ podkreślają one mankamenty twojej sylwetki. Nie powinnaś jednak nosić zbyt luźnych rzeczy, bo wtedy twoja sylwetka również wygląda ciężko. Zasada jest taka, iż luźny T-shirt łączymy z dopasowanym dołem, wówczas figura zachowuje korzystne proporcje. Ponadto warto postawić na górę w ciemniejszym kolorze, gdyż ten optycznie wyszczupla. Luźniejszy T-shirt łączymy z marynarką lub kardiganem, tego typu ubrania tworzą pionowe linie, które wyszczuplają sylwetkę.

Jak zamaskować brzuch po ciąży? Postaw na ubrania z grubszych tkanin

Bawełna bawełnie nierówna. W sklepie można kupić T-shirt z bardzo cienkiego, wręcz przeźroczystego materiału oraz taki wykonany z solidnej tkaniny. Jeśli postawisz na ubrania z grubszych tkanin, twój brzuch po ciąży nie będzie tak widoczny, ponieważ tego rodzaju materiały nie prześwitują.

T-shirt z dekoltem typu serek odwróci uwagę od wystającego brzuszka

Starajmy się wyszczuplić naszą sylwetkę. Wiele kobiet ma brzuch po ciąży, ale też wystające obojczyki. W związku z tym warto zaakcentować dekolt, sięgając po T-shirt z wycięciem typu serek. To nada lekkości całej sylwetce i skoncentruje uwagę innych osób na naszych mocnych stronach, odciągając ją jednocześnie od mankamentów sylwetki.

Legginsy i dłuższa koszula to zestaw podkreślający nogi

Często brzuch po ciąży jest nieco większy, ale pozostałe części ciała drobne i smukłe. W takiej sytuacji warto je podkreślać. Pamiętajmy, że oko ludzkie tak działa, że zwraca uwagę na to, co wyeksponujemy. Wówczas też mankamenty sylwetki schodzą na dalszy plan.  Jeśli do dłuższej, luźniejszej koszuli za pośladki założysz legginsy, wówczas twoja figura będzie sprawiała wrażenie smukłej.

Jak zamaskować wystający brzuch? Krótka spódnica lub szorty odwrócą uwagę od brzucha

Przy zgrabnych nogach warto nosić krótkie spódniczki i szorty. Wówczas cała uwaga koncentruje się właśnie na nich. Jeśli masz bardzo smukłe nogi, możesz sobie pozwolić na rajstopy we wzory, które jeszcze bardziej koncentrują na nich uwagę, odwracając ją od wystającego brzucha.