probiotyki

Alergia wpływa na cały organizm człowieka, także na pracę jelit. Aby wyleczyć się z alergii, warto zadbać o prawidłowe funkcjonowanie jelit.

Alergia pokarmowa jest jednym z najczęściej spotykanych uczuleń. Dieta stosowana przy tego typu alergii wiąże się często z problemami z układem trawiennym. Stosowanie probiotyków może okazać się skutecznym rozwiązaniem.

Jak wyleczyć się z alergii?

Uczulenie na wszelkiego rodzaju pokarmy bardzo często dotyka dzieci. Jest to spowodowane słabą barierą jelitową, czyli zbyt cienkimi ścianami jelit. Substancje uczulające mają wtedy łatwiejszy dostęp do organizmu. Z przewodu pokarmowego przenikają głównie białka, które mają właściwości alergizujące.

Probiotyki na prawidłowe funkcjonowanie jelit

Probiotyki uszczelniają ściany jelita, tworząc tym samym barierę ochronną przed substancjami uczulającymi. Te substancje wpływają na odporność organizmu, stymulując rozwój komórek. Już podawanie probiotyków kobietom w ciąży, zmniejsza wystąpienie alergii u dzieci w przyszłości. Probiotyki są na tyle bezpieczne, że mogą być stosowane już u niemowląt, zarówno zdrowych jak i tych z alergią.

Idealne probiotyki

Skuteczny probiotyk jest przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania jelit. Ochronę i dobroczynne właściwości zapewnia właściwa liczba cennych bakterii, zawartych w preparacie. Probiotyki często mają w swoim składzie także dodatkowe składniki jak witaminy i minerały. Przywracają prawidłowe funkcjonowanie bakteryjne flory jelitowej. Te wyselekcjonowane kultury bakterii zapewniają równowagę organizmu, walcząc jednocześnie ze szkodliwymi bakteriami.

Bakterie probiotyczne w walce z alergią

dziecko

Dobroczynne bakterie łagodzą objawy nietolerancji laktozy, która występuje bardzo często u osób z alergią pokarmową. Probiotyki kolonizują się w układzie pokarmowym, gdzie mają najlepsze warunki do rozmnażania. Dlatego zaleca się ich stosowanie nie tylko po dłuższych kuracjach antybiotykami ale także przy alergii, szczególnie pokarmowej.

Stosowanie probiotyków działa korzystnie na nasze zdrowie. Sprawne i prawidłowe funkcjonowanie jelit jest kluczem w walce z alergią. Dbając o organizm, pamiętajmy o dobrych bakteriach, które zapewnią nam skuteczną barierę ochronną, łagodząc jednocześnie objawy niechcianej alergii, nie tylko tej pokarmowej.