MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Wsparcie w alergii pokarmowej i AZS – poznaj opinie rodziców nt. doustnego preparatu Latopic®


leczenie-AZS

Choroby o podłożu alergicznym stanowią poważne wyzwanie dla medycyny XXI wieku. Szacuje się, że uczulonych jest nawet 40% Polaków i liczba ta stale wzrasta. Doustny preparat Latopic® to jedyny tego typu produkt dostępny na rynku, który zawiera polskie szczepy bakterii kwasu mlekowego przebadane pod kątem alergii pokarmowej i atopowego zapalenia skóry na polskich dzieciach.

Na przełomie lutego i marca na portalu Mojealergie.pl ogłoszono nabór do testów konsumenckich doustnego preparatu Latopic®.  Nadesłano wiele zgłoszeń, spośród których na podstawie wypełnionych ankiet rekrutacyjnych wybrano 30 uczestników akcjiRodzice zobowiązali się do podawania swoim dzieciom zmagającym się z alergią pokarmową i/lub atopowym zapaleniem skóry doustnego preparatu Latopic® przez okres 3 miesięcy.  W niniejszym artykule zostały zebrane i przedstawione opinie uczestników testu konsumenckiego.

Po trzech miesiącach stosowania doustnego preparatu Latopic® rodzice zaobserwowali u swoich dzieci redukcję świądu, pieczenia, zaczerwienienia i suchości  skóry oraz zmniejszenie rozległości zmian skórnych.  Jednocześnie u osób dotkniętych alergią pokarmową  zwiększeniu uległa tolerancja  na białka mleka krowiego. W związku z tym, iż szczepy bakterii zawarte w doustnym preparacie Latopic® wykazują właściwości fermentacyjne, działają jak laktaza, dzięki temu umożliwiają fermentację laktozy i galaktozy, dlatego produkt może być stosowany wspomagająco u dzieci zmagających się z nietolerancją laktozy.

Ads code goes here

 

Opinie rodziców nt. działania doustnego preparatu Latopic®

Olga S.:  „Mój synek cierpi na AZS, choroba w sposób szczególny upodobała sobie jego policzki. To właśnie na nich gościły trudne do wyleczenia zmiany. Pomimo regularnego stosowania emolientów problem nie ustępował, skóra na policzkach były sucha, szorstka, czasem wskutek drapania przez synka buzi pojawiały się na niej  sączące się rany. Nie jestem w stanie  zliczyć wszystkich maści z antybiotykiem, jakie nakładałam na twarz dziecka.  Obawiałam się, że jeśli nie trafimy w końcu na jakiś skuteczny preparat, synkowi pozostaną nieestetyczne blizny, które nierzadko stanowią źródło kompleksów. Na szczęście  ostatnio udało nam się odnieść mały sukces. Dzięki stosowaniu doustnego preparatu Latopic świąd uległ znacznej redukcji, a zaczerwienie stało się zdecydowanie słabsze. Dziecko praktycznie nie drapie się już w policzki, a rany powoli zaczynają się goić”.

probiotyk

 

Karina S.: „Nabór do testów konsumenckich doustnego preparatu Latopic zbiegł się w czasie z zaognieniem zmian skórnych u naszego dziecka.  Najgorzej sytuacja prezentowała się na łokciach i pod kolanami. Skóra była ekstremalnie sucha, zaczerwieniona, a miejscami ze zmian sączył się płyn surowiczy.  Dziecko było bardzo niespokojne, nie potrafiło przespać nawet dwóch godzin.  Choć staraliśmy się pilnować maluszka, ten ciągle się drapał  i  w rezultacie powstała ogromna rana, do której wdało się zakażenie. Problem był na tyle poważny, że dziecko zostało skierowane do szpitala, gdzie zlecono mu szereg badań, w tym przeprowadzono antybiogram.  Gronkowiec, który zainfekował ranę, okazał się oporny na większość powszechnie stosowanych leków. Pomimo chwil grozy lekarzom udało się zażegnać niebezpieczeństwo. Niestety, problem AZS wciąż pozostawał nierozwiązany.  Do 3-miesięcznej kuracji z doustnym preparatem Latopic podchodziłam z dużą rezerwą, ponieważ  zdążyliśmy już przetestować szereg preparatów, ale mało który okazał choć w najmniejszym stopniu skuteczny.  Tym razem spotkała nas jednak miła niespodzianka.  W miarę upływu czasu stan skóry mojego dziecka poprawiał się, a świąd ustępował.  Maluch przestał się drapać, obecnie przesypia całe noce. Jestem wdzięczna za możliwość przetestowania doustnego produktu Latopic, z pewnością polecę go swojej przyjaciółce poznanej przez internet na grupie skupiającej rodziców atopików”.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

14komentarze
 1. Edyta Gizińska

  13 lipca 2015 at 12:22

  Świąd skóry to coś okropnego, muszę polecić Latopic znajomej, której córka ma problemy skorne, może on jej wreszcie jakoś pomoże

  Reply
 2. Maria Złotkowska

  13 lipca 2015 at 12:26

  Dobrze, że są produkty Latopic, czytam Wasze opinie i widzę, że dziaciaki strasznie cierpią przez te wszystkie objawy 🙁

  Reply
 3. Aneta Jackiewicz

  13 lipca 2015 at 12:39

  Tyle się mówi o tym atopowym zapaleniu skóry, jestem zaskoczona pozytywnym działaniem Latopicu 🙂

  Reply
 4. Edyta Marecka

  16 lipca 2015 at 13:23

  Opinie rodziców są rzeczywiście pozytywne, dobrze że Latopic ma takie efekty. Dzieciaki tak cierpią przez ten azs…

  Reply
 5. Justyna

  27 lipca 2015 at 15:36

  Atopików jest coraz więcej, sama mam sąsiadkę, która choruje na azs

  Reply
 6. Ania

  27 lipca 2015 at 15:37

  Super, że dzieciakom pomógł Latopic 🙂

  Reply
 7. jolanta

  27 lipca 2015 at 15:39

  Teraz dzieci od najmłodszych lat muszą walczyć z alergią, mam nadzieję, że dzięki takim preparatom, chociaż mniej cierpią

  Reply
 8. Ewa

  29 lipca 2015 at 15:19

  Współczuję rodzicom atopików, czytając ich opinie. To strasznie przykre, że takie malutkie dzieci cierpią z powodu choroby i lądują w szpitalach.

  Reply
 9. marta

  29 lipca 2015 at 15:21

  Cieszę się, że rodzice mieli możliwość przetestowania Latopicu, moje dzieci akurat nie mają takiego problemu ze skórą, ale w rodzinie mamy osoby chore na azs. Z chęcią opowiem im o tym preparacie, może im też pomoże 🙂

  Reply
 10. bozena

  29 lipca 2015 at 15:24

  Latopic musi być skuteczny, skoro testy okazały się tak pozytywne 🙂 Wszystkim malcom życzę jak najmniej cierpienia związanego z chorobą!

  Reply
 11. Martyna

  29 lipca 2015 at 15:26

  Drapanie jest najgorsze, wtedy wszystko się trudniej goi 🙁

  Reply
 12. Tamara

  30 lipca 2015 at 15:39

  Swędzenie skóry przy azs jest okropne, każdy produkt który przynosi ulgę to niesamowita ulga dla dzieci

  Reply
 13. karolina

  30 lipca 2015 at 15:42

  Dzieci się drapią i błędne koło się zamyka, tylko jakieś specyfiki pomagają. Jak widać Latopic przynosi ulgę dzieciakom.

  Reply
 14. Beata

  30 lipca 2015 at 15:47

  Biedne dzieci, tak cierpią, ale jeśli Latopic im pomaga to bardzo się cieszę 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij