MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Alergik remontuje mieszkanie


Remont przy alergii

Remont, czy nawet poważniejsze zmiany w domu, nie muszą oznaczać katastrofy dla alergika. Wszystko trzeba po prostu robić z głową.

Możesz użyć właściwych środków i tak zorganizować prace i zaplanować przestrzeń, aby zapobiec reakcjom alergicznym we własnym mieszkaniu. Najpierw jednak musisz wiedzieć, co jest dla Ciebie bezpieczne.

Co jest pożądane w Twoim mieszkaniu?

Korek! To materiał głównie do wykończeń, jak najbardziej polecany dla alergików, ponieważ będzie składnikiem naturalnym i oddychającym w domu, a także odpornym na wilgoć i pleśń. Jeśli wiesz już, jakich składników w klejach możesz używać to warto wspomnieć, że do korka, tkanin oraz drewna i papieru najlepiej zastosować polioctanu winylu bez środków grzybobójczych.

Ads code goes here

Remont przy alergiiJednak jeśli Twoją przypadłością jest alergia na lateks zrezygnuj z niego, gdyż zawiera właśnie ten składnik. Ceramikę natomiast przymocuj klejami cementowymi, a do tapet zastosuj klajstry celulozowe rozcieńczane wodą.

Co na ścianie i podłodze?

Tapetując pokój używaj zmywalnych tapet papierowych, są najlepszym i praktycznym wyborem dla cierpiących na alergię. Pamiętaj też, żeby najpierw dokładnie usunąć poprzednią warstwę tapet i oczyścić ścianę, zanim przystąpisz do prac.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij