Remont przy alergii

Jeśli chodzi o podłogę, to najlepszym rozwiązaniem jest parkiet pokryty lakierem akrylowym lub płytki ceramiczne, obie powierzchnie łatwo można umyć. Natomiast najgorsze dla alergików są dywany i wykładziny, które są rajem dla roztoczy. Panele również mogą zawierać uczulające kleje, a ponadto wykonane są ze sztucznych materiałów i w ich szczeliny dostaje się kurz i zabrudzenia.

Firany i zasłony u alergika

Zmieniając wystrój pokoju alergika pomyśl o zamianie firan i zasłon na dostępne w sprzedaży hipoalergiczne rolety, na których nie osadza się kurz. Jeśli jest to większy remont, to pomyśl też o innych udogodnieniach, np. ogrzewaniu.

Posiadasz grzejniki konwektorowe lub ogrzewanie kanałowe?

Remont przy alergiiPomyśl o nieco tańszej formie zachowania ciepła w Twoim domu, jednak tak, by zminimalizować ruch powietrza, który wywołuje np. ogrzewanie podłogowe (kurz unosi się ku górze i dodatkowo nasila alergię).

Do listy materiałów przyjaznych dla uczulonych dopisać należy jeszcze szkło, marmur i kamień, a także żwir i piasek oraz metale i oczywiście drewno jako składnik naturalny.