MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Alergiczne problemy z oczami


Alergiczne problemy z oczami

Podrażnienia spojówek nie tylko od kurzu czy pyłków są bardzo uciążliwe i pogłębiają się podczas przesuszania spojówek i pracy przy komputerze, ale leczone np. kroplami sterydowymi powodują długotrwałe problemy z błonami śluzowymi w nosie, a w efekcie silne jej podrażnienia, kichanie czy zniszczenia, silniejsze niż po kontakcie z chlorowaną wodą w basenie.

Dziesiątki milionów ludzi na świecie cierpi z powodu alergii objawiającej się pieczeniem oczu, silnym łzawieniem, odczuciem tzw. piasku w oczach. Niestety te dolegliwości wpływają znacznie na obniżenie jakości życia codziennego.

Okazuje się, że co trzecia osoba, mająca problemy z alergią cierpi z powodu dolegliwości oczu.

Ads code goes here

Objawy alergii

Typowe objawy alergii oczu to –

  • pieczenie
  • łzawienie
  • piasek w oczach, wysuszenie
  • zaczerwienienia
  • brak prawidłowych odruchów mrugania.

Alergiczne problemy z oczamiNiestety nie tylko alergicy, ale często i lekarze bagatelizują powyższe dolegliwości, źle leczone lub nieleczone mogą prowadzić do uporczywych owrzodzeń, zniszczenia spojówki i rogówki. Problem wówczas jest odczuwalny przy każdej próbie przymknięcia powiek. Bolesny i długotrwały, wymagający stosowania twardych maści, aplikowanych pod powieki.

Często różnego typu alergie oczu idą w parze z alergiami nosa, nie tylko po stosowaniu kropli, bardzo utrudniając czytanie, prowadzenie samochodu, uprawianie sportu lub prace w ogrodzie.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij