MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Konsekwencje nieleczonej alergii


Konsekwencje nieleczonej alergii

Nieleczona alergia, pojawiająca się okazjonalnie, może się przerodzić w przewlekłą, nieuleczalną postać alergii skórnej lub dróg oddechowych np. astmę oskrzelową.

Wciąż gwałtownie rośnie ilość osób cierpiących na alergie i częściej niż co czwarty mieszkaniec naszej planety musi się z nią borykać, bez względu na wiek.

Im większy odsetek ludzi żyje w miastach tym więcej wśród nas jest alergików – żyjących w blokowiskach, przesadnie często dbających o higienę, a więc coraz mniej odpornych, odżywiających się przetworzonym jedzeniem, warzywami i owocami z pestycydami i żywnością bogatą w polepszacze i konserwanty.

Ads code goes here

Jako że alergia to kompilacja różnych chorób i objawów, które na domiar złego zmieniają się w czasie (tzw. marsz alergiczny) i powstają na styku organizmu i środowiska, może dotyczyć poszczególnych narządów lub całych układów, immunologicznego, pokarmowego czy oddechowego. Lub jedynie skóry albo błon śluzowych.

Konsekwencje nieleczonej alergiiDziś wiemy, że niemal 80% chorób skóry może mieć podłoże alergiczne. Jednocześnie coraz więcej osób cierpi na alergie pokarmowe oraz dróg oddechowych, których przyczyny są bardzo do siebie zbliżone. Stąd uderzenie w mechanizmy wywołujące alergię jest nawet ważniejsze niż samo jej leczenie, a często – głównie łagodzenie objawów.

Najbardziej pomocne jest leczenie przyczynowe, a nie objawowe. U alergika objawy pojawiają się nagle i znikają, czasem nawet na długo. Nieleczona pojawia się i dokucza sporadycznie, ale może przerodzić się w przewlekłą i nieuleczalną postać np. alergii skórnej (AZS) lub dróg oddechowych.

A z astmą oskrzelową możemy się borykać do końca życia i jedynie łagodzić jej objawy, a nie leczyć, gdy już przybierze przewlekłą postać.

Strony: 1 2 3

Jeden komentarz
  1. Jola

    25 września 2015 at 09:21

    to prawda najważniejsze to znaleźć przyczynę a nie leczyć objawy, myśmy długo szukali aż do momentu zrobienia testów alergicznych. W tej chwili dziecko ma wprowadzoną dietę eliminacyjną i od ośmiu miesięcy nie zachorowała. Wcześniej prawie każdy katar kończyliśmy na antybiotyku. Myślę, że większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy że może być alergikiem.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij