KOSMETYKI Życie z alergią

Zdrowe prezenty – wybierz nietoksyczne!

Zdrowe prezenty - wybierz nietoksyczne!

Perfumy i wody kolońskie

na ogół zawierają ponad 20 rakotwórczych substancji chemicznych, które są absorbowane przez skórę i wzmagają ponadto reakcje alergiczne.

Nie tylko perfumy, ale jakiekolwiek inne produkty zapachowe bywają bezpośrednią przyczyną raka, co od lat pozostaje całkowicie ignorowane przez producentów.

Niestety, zamiast zapobiegania nowotworom koncerny wolą prowadzić akcje dotacji do leczenia raka. Jedynie perfumy wykonane z samych olejków eterycznych są zdrowe, chyba, że na konkretny olejek mamy alergię.

Przetwory mięsne, szynki i kiełbasy

Przy okazji świąt kupujemy pięknie zapakowane wyroby mięsne z opisem sugerującym, że są to produkty zdrowe i produkowane według domowych receptur. W rzeczywistości ponad 90% tego rodzaju mięs zawiera rakotwórczy azotan sodu, używany do zapobiegania zepsuciu.

Zdrowe prezenty - wybierz nietoksyczne!

Azotan sodu wpływa też na rozwój cukrzycy typu 2 ze względu na szkodliwy wpływ na trzustkę. Te wysoko przetworzone mają alergizujące konserwanty, ale i wysoki poziom histaminy.

Telefony komórkowe

Istnieje pewien specyficzny rodzaj cukrzycy nazywany “typ-3” – ma on związek z polem elektromagnetycznym, które w przypadku niektórych osób powoduje skokowe zmiany poziomu cukru we krwi Stosowanie telefonów dla każdego jest znacznie zdrowsze przez zestaw słuchawkowy bluetooth.

Odzież z barwnikami, pestycydami i GMO

Trudno znaleźć w sklepie odzież. Czyli w pełni zdrową. Nawet te, które wyglądają na zdrowe (np. mające w składzie 100% bawełny) na ogół są z bawełny silnie spryskiwanej chemikaliami podczas uprawy, a potem produkcji, by była wolna od insektów (na polach) i chorób, a następnie lepiej nadawała się do obróbki przemysłowej. Niemal wszystkie uprawy bawełny to uprawy GMO, a zatem kupując jeansy czy koszulki bawełniane też przyczyniamy się do rozwoju tej technologii.

Barwniki stosowane do odzieży są prawie zawsze zrobione z toksycznych, rakotwórczych substancji chemicznych – gdy kolor wyciera się (np. u dzieci na rękawach, szyi, nogawkach) możemy zorientować się, jak te barwniki mogą przenosić się z odzieży do skóry (a następnie do krwi).

Zdrowe prezenty - wybierz nietoksyczne!

Pestycydy stosowane przy produkcji bawełny są rakotwórcze, mogą przyczyniać się do chorób Parkinsona, demencji i innych zaburzeń mózgu – wolna od pestycydów w 100% jest jedynie bawełna organiczna, która jest dostępna w niewielkim odsetku sklepów na rynku i niektórych kosmetykach nawilżających.

Jak pozbyć się barwników i pestycydów z ubrań?

Wybierz taką odzież w ciepłej wodzie (samą, bez kontaktu z inną odzieżą) i zastosuj dodatkowy cykl płukania. Wysusz, a następnie upierz to ubranie ponownie! To jedyny sposób, aby usunąć większość (ale nie wszystkie) barwniki i pestycydy.

Warto pomyśleć o źródle pochodzenia kupowanych przez nas produktów, o wpływie jego produkcji na środowisko naturalne czy nawet o zasilaniu przychodów koncernów, czerpiących zyski ze szkodzenia naszemu zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0