MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Zdrowe prezenty – wybierz nietoksyczne!


Zdrowe prezenty - wybierz nietoksyczne!

Lubimy obdarowywać bliskich, szczególnie na święta, ale jak mieć pewność, że nasz prezent nikomu nie zaszkodzi? Niektóre bowiem mogą powodować cukrzycę, choroby nowotworowe czy nasilać alergię.

Perfumy i wody kolońskie

na ogół zawierają ponad 20 rakotwórczych substancji chemicznych, które są absorbowane przez skórę i wzmagają ponadto reakcje alergiczne.

Nie tylko perfumy, ale jakiekolwiek inne produkty zapachowe bywają bezpośrednią przyczyną raka, co od lat pozostaje całkowicie ignorowane przez producentów.

Ads code goes here

Niestety, zamiast zapobiegania nowotworom koncerny wolą prowadzić akcje dotacji do leczenia raka. Jedynie perfumy wykonane z samych olejków eterycznych są zdrowe, chyba, że na konkretny olejek mamy alergię.

Przetwory mięsne, szynki i kiełbasy

Przy okazji świąt kupujemy pięknie zapakowane wyroby mięsne z opisem sugerującym, że są to produkty zdrowe i produkowane według domowych receptur. W rzeczywistości ponad 90% tego rodzaju mięs zawiera rakotwórczy azotan sodu, używany do zapobiegania zepsuciu.

Zdrowe prezenty - wybierz nietoksyczne!

Azotan sodu wpływa też na rozwój cukrzycy typu 2 ze względu na szkodliwy wpływ na trzustkę. Te wysoko przetworzone mają alergizujące konserwanty, ale i wysoki poziom histaminy.

Telefony komórkowe

Istnieje pewien specyficzny rodzaj cukrzycy nazywany “typ-3” – ma on związek z polem elektromagnetycznym, które w przypadku niektórych osób powoduje skokowe zmiany poziomu cukru we krwi Stosowanie telefonów dla każdego jest znacznie zdrowsze przez zestaw słuchawkowy bluetooth.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij