Zabiegi z kwasem hialuronowym

Jego ilość w naszej skórze zależna jest od wieku, a więc w okresie 40+ następuje gwałtowny jej spadek. Drugim czynnikiem warunkującym jego poziom jest wystawienie na promieniowanie UV, które prowadzi do procesu fotostarzenia skóry. Spadek jego ilości powoduje wysuszenie i pomarszczenie skóry.

Zadaniem kwasu hialuronowego

jest wiązanie wody, ochrona przed wysuszeniem, wygładzenie naskórka i wspieranie jego właściwości ochronnych. Kwas jest również naturalnym filmem osłaniającym zewnętrzną warstwę rogową naskórka i chroniącym go przed szkodliwymi substancjami chemicznymi i bakteriami. Dodatkowo ułatwia on wprowadzenie i wchłanianie innych pożądanych składników w głąb skóry.

Ta substancja pozyskiwana jest i z kogucich grzebieni lub wytwarzana biotechnlogicznie i ma postać śluzu lub żelu, który wiąże do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa. Kosmetyki zawierające kwas hialuronowy doskonale nawodniają skórę dojrzałą, dzięki czemu staje się ona gładka, jędrna, sprężysta i elastyczna. Można powiedzieć, że po prostu wygląda zdrowiej i młodziej. Dodatkowym atutem tych kremów jest fakt, iż można ich używać również zimą, ponieważ w przeciwieństwie do kremów, w których czynnikiem nawilżającym jest woda, kwas hialuronowy nie wywołuje teleangiektazji czyli nie rozszerza naczyń krwionośnych.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

W kosmetyce estetycznej też dla alergików

Kwas hialuronowy jest składnikiem profesjonalnych preparatów odmładzających służących do wypełniania zmarszczek i powiększania ust. Jest on wstrzykiwany w postaci hialuronianu sodu (czyli soli sodowej kwasu hialuronowego). Substancja ta jest biozgodna, nietoksyczna i nie powoduje reakcji alergicznych.

Zabieg wstrzykiwania kwasu w skórę polega na wypełnieniu powstałych załamań naskórka przez dostarczenie mu zastępczej dawki kwasu hialuronowego, co gwarantuje przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia tkanek skóry i wygładzenie zmian. Oprócz powyższego zabiegu kwas hialuronowy wykorzystuje się również do wypełniania ust oraz powiększania biustu.

Regularne uzupełnianie braków kwasu hialuronowego w postaci kremów w okresie przekwitania pozwoli nam dłużej nacieszyć się nawilżoną, jędrną i nie tracącą konturu twarzą. Wzmocnienie działania kwasu hialuronowego zagwarantuje nam zastosowanie witamin C i E oraz beta-karotenu. Taki zestaw antyutleniaczy odpowiednio nawilży, wygładzi i doda blasku skórze nawet najbardziej zestresowanej i zapracowanej kobiety.
AC