Na pohybel jesiennym infekcjom

Niewątpliwie szczęściarzy, którym udało się uniknąć zimowych infekcji jest niewielu. Mimo, iż każdy z nas wie, że lepiej jest zapobiegać powstaniu przeziębienia, niż później je leczyć, rzadko działamy zapobiegawczo.

Dlaczego nie stosujemy profilaktyki?

Może po prostu nie wiemy, jak uniknąć styczności z wirusami. Już kilka lat temu znaleziono rozwiązanie, które w ogromnym stopniu wpłynąć może na uniknięcie przez nas zimowych przeziębień, grypy i innych chorób wirusowych oraz alergicznych.

Są to po prostu jony PlasmaclusterTM1 stosowane w wielu sprzętach Sharp, a szczególnie w wysokiej klasy oczyszczaczach powietrza.

Nagły spadek temperatury, stres w pracy, niezbyt zdrowe zimowe odżywianie osłabiają nasz układ odpornościowy. Wirusy zbierają zatem swoje żniwo.

Miejsca, w których przebywamy (mieszkanie, biuro, przedszkole) to po prostu siedliska bakterii. Nasza zwykła ludzka potrzeba bliskiego kontaktu z innymi, rozmowy, spotkania, sprawiają, że „złapanie” wirusa na pewno nie graniczy z cudem.

Dzięki najnowszym technologiom jednak, sami – we własnym domu lub w pracy, możemy zapewnić sobie oczyszczone i jednocześnie nawilżone powietrze, a tym samym po prostu nie dać się wirusom.

W astmie i AZS

Każdy astmatyk wie, że infekcje wirusowe i bakteryjne bardzo zaostrzają objawy astmy, szkodzą także alergikom ze skórą atopową, zaostrzając problem zapalny.

Jony Plasmacluster TM to rewolucyjna technologia oczyszczania powietrza, w której dodatnio naładowane jony i jony ujemne są jednocześnie uwalniane do atmosfery. W powietrzu natychmiast przyłączają się do powierzchni komórek bakteryjnych, pleśni, wirusów i alergenów, tworząc rodniki hydroksylowe (OH) o wysokim potencjale oksydacyjnym. Ta reakcja chemiczna powoduje rozpad białek na powierzchni bakterii i innych patogenów, tym samym unieszkodliwiając je.

Technologia jonów Plasmacluster firmy Sharp została opracowana 9 lat temu. Od tego momentu we współpracy z szeregiem badawczych ośrodków akademickich na całym świecie, wykazano, że technologia ta jest w stanie unieszkodliwić i eliminować 27 gatunków mikroorganizmów chorobotwórczych. Skuteczność dezaktywacji została także udowodniona dla wirusa grypy H1N1, jak również koronawirusa, wirusa polio i Coxsackie.

Na pohybel jesiennym infekcjom

Oczyszczone i nawilżone powietrze contra wirusowe infekcje

Nie każdy z nas wie, że chłonność organizmu na zanieczyszczenia jest tym większa, im powietrze, w którym przebywamy jest mniej wilgotne.

Suche powietrze negatywnie wpływa na delikatne śluzówki, a skutki tego mogą być dotkliwe. Przestają prawidłowo pracować mechanizmy chroniące drogi oddechowe przed zewnętrznymi zagrożeniami – pojawia się katar i uciążliwy kaszel. Organizm staje się bezbronny. Przesuszona staje się także skóra, która zaczyna swędzieć i piec. Nie bez powodu oczyszczacze powietrza wyposażone m.in. w nawilżacz.

Oczyszczacze kompleksowo dbają o otaczające nas powietrze – jest ono nie tylko oczyszczane, ale także odpowiednio nawilżane. Wyłapują nawet najmniejsze drobinki, zapobiegając rozwijaniu się zarazków, roztoczy i wirusów. Co ważne – na przykład oczyszczacze proponowane przez firmę Sharp, uruchamiają się samoistnie w momencie pojawienia się w powietrzu kurzu lub innych zanieczyszczeń, pracując przy tym niezwykle cicho. Jest to zaleta właściwie niespotykana w innych oczyszczaczach dostępnych na rynku.

  • oczyszczacz powietrza Sharp KC-6400E o niewielkich gabarytach łączy funkcję oczyszczania i nawilżania; dzięki technologii Plasmacluster TM może usunąć z pokoju unoszące się w powietrzu pyłki i inne szkodliwe substancje; zatrzymuje kurz, eliminuje alergeny (pyłki, roztocza, cząstki sierści, czy piór zwierząt), neutralizując przy tym groźne wirusy; dzięki oczyszczaczom powietrza zachowany jest odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, by zapobiec rozwojowi pleśni, będącej jednym z silniej uczulających alergenów.