ASTMA Rodzaje alergii i Uczulenia

Na pohybel jesiennym infekcjom

Na pohybel jesiennym infekcjom

Niewątpliwie szczęściarzy, którym udało się uniknąć zimowych infekcji jest niewielu. Mimo, iż każdy z nas wie, że lepiej jest zapobiegać powstaniu przeziębienia, niż później je leczyć, rzadko działamy zapobiegawczo.

Dlaczego nie stosujemy profilaktyki?

Może po prostu nie wiemy, jak uniknąć styczności z wirusami. Już kilka lat temu znaleziono rozwiązanie, które w ogromnym stopniu wpłynąć może na uniknięcie przez nas zimowych przeziębień, grypy i innych chorób wirusowych oraz alergicznych.

Są to po prostu jony PlasmaclusterTM1 stosowane w wielu sprzętach Sharp, a szczególnie w wysokiej klasy oczyszczaczach powietrza.

Nagły spadek temperatury, stres w pracy, niezbyt zdrowe zimowe odżywianie osłabiają nasz układ odpornościowy. Wirusy zbierają zatem swoje żniwo.

Miejsca, w których przebywamy (mieszkanie, biuro, przedszkole) to po prostu siedliska bakterii. Nasza zwykła ludzka potrzeba bliskiego kontaktu z innymi, rozmowy, spotkania, sprawiają, że „złapanie” wirusa na pewno nie graniczy z cudem.

Dzięki najnowszym technologiom jednak, sami – we własnym domu lub w pracy, możemy zapewnić sobie oczyszczone i jednocześnie nawilżone powietrze, a tym samym po prostu nie dać się wirusom.

W astmie i AZS

Każdy astmatyk wie, że infekcje wirusowe i bakteryjne bardzo zaostrzają objawy astmy, szkodzą także alergikom ze skórą atopową, zaostrzając problem zapalny.

Jony Plasmacluster TM to rewolucyjna technologia oczyszczania powietrza, w której dodatnio naładowane jony i jony ujemne są jednocześnie uwalniane do atmosfery. W powietrzu natychmiast przyłączają się do powierzchni komórek bakteryjnych, pleśni, wirusów i alergenów, tworząc rodniki hydroksylowe (OH) o wysokim potencjale oksydacyjnym. Ta reakcja chemiczna powoduje rozpad białek na powierzchni bakterii i innych patogenów, tym samym unieszkodliwiając je.

Technologia jonów Plasmacluster firmy Sharp została opracowana 9 lat temu. Od tego momentu we współpracy z szeregiem badawczych ośrodków akademickich na całym świecie, wykazano, że technologia ta jest w stanie unieszkodliwić i eliminować 27 gatunków mikroorganizmów chorobotwórczych. Skuteczność dezaktywacji została także udowodniona dla wirusa grypy H1N1, jak również koronawirusa, wirusa polio i Coxsackie.

Na pohybel jesiennym infekcjom

Oczyszczone i nawilżone powietrze contra wirusowe infekcje

Nie każdy z nas wie, że chłonność organizmu na zanieczyszczenia jest tym większa, im powietrze, w którym przebywamy jest mniej wilgotne.

Suche powietrze negatywnie wpływa na delikatne śluzówki, a skutki tego mogą być dotkliwe. Przestają prawidłowo pracować mechanizmy chroniące drogi oddechowe przed zewnętrznymi zagrożeniami – pojawia się katar i uciążliwy kaszel. Organizm staje się bezbronny. Przesuszona staje się także skóra, która zaczyna swędzieć i piec. Nie bez powodu oczyszczacze powietrza wyposażone m.in. w nawilżacz.

Oczyszczacze kompleksowo dbają o otaczające nas powietrze – jest ono nie tylko oczyszczane, ale także odpowiednio nawilżane. Wyłapują nawet najmniejsze drobinki, zapobiegając rozwijaniu się zarazków, roztoczy i wirusów. Co ważne – na przykład oczyszczacze proponowane przez firmę Sharp, uruchamiają się samoistnie w momencie pojawienia się w powietrzu kurzu lub innych zanieczyszczeń, pracując przy tym niezwykle cicho. Jest to zaleta właściwie niespotykana w innych oczyszczaczach dostępnych na rynku.

  • oczyszczacz powietrza Sharp KC-6400E o niewielkich gabarytach łączy funkcję oczyszczania i nawilżania; dzięki technologii Plasmacluster TM może usunąć z pokoju unoszące się w powietrzu pyłki i inne szkodliwe substancje; zatrzymuje kurz, eliminuje alergeny (pyłki, roztocza, cząstki sierści, czy piór zwierząt), neutralizując przy tym groźne wirusy; dzięki oczyszczaczom powietrza zachowany jest odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, by zapobiec rozwojowi pleśni, będącej jednym z silniej uczulających alergenów.

Powietrze nie może być ani zbyt wilgotne, ani zbyt suche. Modele oczyszczaczy posiadające funkcję nawilżania utrzymują wilgotność powietrza na poziomie 40-60%, czyli najbardziej korzystnym dla naszego organizmu. Dodatkowo czujniki temperatury i wilgotności automatycznie sterują wilgotnością zgodnie ze zmianami temperatury.

  • zaawansowana technologia PlasmacusterTM zastosowana została także m.in. w oczyszczaczu powietrza FU-P60SE.

Oba oczyszczacze w sposób znaczący wpływają na jakość powietrza w mieszkaniach, biurach i innych miejscach, w których przebywamy w ciągu dnia. Pomagają one poprawić jego stan, usuwając praktycznie 100% zanieczyszczeń, wyłapują nawet najmniejsze drobinki, zapobiegając rozwijaniu się zarazków, roztoczy i wirusów.
Dokonując wyboru sprzętu, warto zwrócić uwagę, by był jak najlepszej jakości i oferował, oprócz podstawowych filtrów, dodatkowe funkcje optymalizujące jego działanie. Tylko taki gwarantuje nam najlepszą efektywność, dobre samopoczucie i zdrowie – twierdzi Waldemar Pokora, Product Manager Home Appliances w Sharp Electronics Poland.

Na pohybel jesiennym infekcjom

Oczyszczacze Sharp poprzez swoje unikalne właściwości oczyszczają nawet powietrze nie przepływające bezpośrednio przez oczyszczacz, a w efekcie stosowania w oczyszczaczach systemów pasywnej i aktywnej filtracji pozostawiają powietrze czyste i bez zapachów (nawet dymu papierosowego) – technologia PlasmaclusterTM dosłownie „przeczesuje” powietrze w celu oczyszczenia go. Działanie to potwierdzone zostało przez szereg instytutów badawczych w Polsce i zagranicą.

Technologia otrzymała wiele wyróżnień i nagród, a jej wysoka skuteczność w zwalczaniu zanieczyszczeń została potwierdzona licznymi certyfikatami. Obecnie na świecie funkcjonuje już ponad 20 milionów urządzeń wyposażonych w generator PlasmaclusterTM.

Skuteczność działania jonów Plasmacluster przeciwko różnym substancjom chorobotwórczym została potwierdzona przez niezależne placówki badawcze w Polsce i zagranicą. Potwierdzają ją certyfikaty zagraniczne:

  • Harvard School of Public Health, USA
  • Ishikawa Health Service Association, Japonia
  • Aachen University of Applied Sciences, Niemcy
  • Retroscreen Virology Ltd., Wielka Brytania

Certyfikaty i opinie uzyskane w Polsce:

  • Atest Higieniczny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH nr HK/B/1002/01/2008
  • Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka – Op-4275/2008