Zabiegi kosmetyczne dla skóry alergicznej

Problem z zabiegami kosmetycznymi dotyka głównie kobiet, choć coraz częściej również i mężczyźni chcieliby zdecydować się na profesjonalną odnowę ciała. Obawa przed podrażnieniami bywa jednak silniejsza i w rezultacie większość osób o skórze bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii, nie decyduje się na wizytę u kosmetyczki.

Salony przyjazne alergikom

Powszechnie uważa się, że zabiegi kosmetyczne mogą mieć fatalny wpływ na delikatną skórę. Nic bardziej mylnego! Nawet najbardziej wrażliwe osoby nie muszą rezygnować z wizyt w salonie kosmetycznym. Dla alergików powstały specjalnie dobrane zabiegi, przeznaczone tylko dla danego rodzaju skóry. Delikatne kuracje oczyszczają, głęboko nawilżają i odżywiają wrażliwą cerę – bez podrażniania i reakcji uczuleniowych.

O czym pamiętać?

Warto poszukać dobrego, renomowanego gabinetu kosmetycznego, który oferuje nie tylko usługi wyspecjalizowanych kosmetologów, ale również porady dermatologa. W razie jakiejkolwiek reakcji uczuleniowej lekarz będzie wiedział jak pomóc.

Zabiegi kosmetyczne dla skóry alergicznejKażda cera jest inna. Kosmetyczka powinna wykonać tzw. Face mapping, czyli dokładnie zbadać skórę twarzy i ocenić, jakie zabiegi nadają się dla konkretnej osoby.

Jakim zabiegom się poddać?

Przede wszystkim do każdego zabiegu należy dobrać odpowiednie preparaty i kosmetyki hipoalergiczne. Dla osób z problemami skórnymi najlepsze będą metody nieinwazyjne, delikatne, które nie powodują gwałtownych zmian w obrębie naskórka.