KOSMETYKI Życie z alergią

Zabiegi kosmetyczne dla skóry alergicznej

Zabiegi kosmetyczne dla skóry alergicznej

Problem z zabiegami kosmetycznymi dotyka głównie kobiet, choć coraz częściej również i mężczyźni chcieliby zdecydować się na profesjonalną odnowę ciała. Obawa przed podrażnieniami bywa jednak silniejsza i w rezultacie większość osób o skórze bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii, nie decyduje się na wizytę u kosmetyczki.

Salony przyjazne alergikom

Powszechnie uważa się, że zabiegi kosmetyczne mogą mieć fatalny wpływ na delikatną skórę. Nic bardziej mylnego! Nawet najbardziej wrażliwe osoby nie muszą rezygnować z wizyt w salonie kosmetycznym. Dla alergików powstały specjalnie dobrane zabiegi, przeznaczone tylko dla danego rodzaju skóry. Delikatne kuracje oczyszczają, głęboko nawilżają i odżywiają wrażliwą cerę – bez podrażniania i reakcji uczuleniowych.

O czym pamiętać?

Warto poszukać dobrego, renomowanego gabinetu kosmetycznego, który oferuje nie tylko usługi wyspecjalizowanych kosmetologów, ale również porady dermatologa. W razie jakiejkolwiek reakcji uczuleniowej lekarz będzie wiedział jak pomóc.

Zabiegi kosmetyczne dla skóry alergicznejKażda cera jest inna. Kosmetyczka powinna wykonać tzw. Face mapping, czyli dokładnie zbadać skórę twarzy i ocenić, jakie zabiegi nadają się dla konkretnej osoby.

Jakim zabiegom się poddać?

Przede wszystkim do każdego zabiegu należy dobrać odpowiednie preparaty i kosmetyki hipoalergiczne. Dla osób z problemami skórnymi najlepsze będą metody nieinwazyjne, delikatne, które nie powodują gwałtownych zmian w obrębie naskórka.

Gabinety kosmetyczne polecają kuracje nawilżające z bombami witaminowymi, które nawilżają i odżywiają skórę od środka. Warto spróbować zabiegi lecznicze, które mają zmniejszyć wrażliwość skóry i łagodzić podrażnienia. Popularne są również środki przeciwzmarszczkowe i eliksiry młodości oraz maseczki nawilżające, ujędrniające lub usuwające podrażnienia i zaczerwienienia. Preparaty wprowadza się za pomocą ultradźwięków lub jonoforezy, a więc metodami bezpiecznymi i niepodrażniającymi. Kurację można urozmaicić np. masażem twarzy. Wskazany jest również delikatny peeling (wykluczone są peelingi chemiczne i ziarniste, które mocno podrażniają skórę) oraz depilacja pastą cukrową.

Mikrodermabrazja wodna

Ciekawym zabiegiem jest też hydradermabrazja (czyli mikrodermabrazja wodna). Zabieg ten łączy w sobie klasyczne złuszczanie naskórka z jednoczesnym głębokim nawilżaniem i podaniem skórze substancji aktywnych, dobranych pod kątem jej zapotrzebowania. Zabieg jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą się pozbyć zmarszczek, przebarwień lub też mają problemy z nadmierną suchością skóry, niedotlenieniem naskórka albo ich cera wydaje się być pozbawiona blasku. Hydradermabrazja świetnie działa również w przypadku zanieczyszczonej skóry czy uporczywego trądziku. Serum lecznicze stosowane podczas zabiegu komponowane jest indywidualnie i dopasowywane do specyfiki skóry klienta, dobrane pod kątem wieku i stanu skóry.

Zabiegi kosmetyczne dla skóry alergicznejRóżnicę w poprawie wyglądu skóry widać już po pierwszym zabiegu, jest wygładzona i promienna przez ponad 7 dni. By poprawić wygląd głębokich zmarszczek, przebarwień skóry czy cery trądzikowej, zaleca się przeprowadzenie serii 6 zabiegów (raz na tydzień przez 6 tygodni).

Alergicy nie powinni się bać salonów kosmetycznych. Zabiegi stosowane regularnie mogą wzmocnić i lepiej odżywić wymagającą specjalnej pielęgnacji skórę, co zapewni jej lepszy wygląd i pomoże w walce z podrażnieniami. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem i kontrolą lekarza.
(MB)