MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Z pamiętnika alergika – jak przetrwać okres pyleń?


alergie-sezonowe

XXI wiek to epidemia chorób o podłożu alergicznym, wszystko wskazuje na to, iż liczba osób uczulonych będzie systematycznie wzrastać. Co warto wiedzieć o tej przypadłości i jak sobie z nią radzić?

Szacuje się, że w 40-milionowej Polsce 15 milionów rodaków zmaga się z jakimś schorzeniem alergicznym.  Specjaliści biją na alarm! W centrach największych miast problem uczulenia dotyczy nawet 70% dzieci!

W miastach kumulują się alergeny!

Naukowcy uważają, że wszystkiemu winna jest zabudowa miast. Dlaczego mieszkańcy wsi rzadziej chorują na alergię? Otóż w dużych metropoliach pyłki roślin opadają na betonowe drogi i znikają z nich dopiero wraz z opadami deszczu. Na wsi sytuacja wygląda zgoła inaczej, potencjalne alergeny trafiają do rzeki, stawu lub jeziora i przestają stanowić potencjalne zagrożenie.

Ads code goes here

Alergolodzy uważają, że epidemię uczuleń można opanować,  stawiając na rozwój terenów zielonych i wodnych. Te ostatnie odgrywają kluczową rolę w zwalczaniu astmy i alergii wziewnych, ponieważ duża wilgotność powietrza wyraźnie redukuje ilość pyłów zawieszonych, czyli potencjalnych alergenów.

Alergia – epidemia XXI wieku

Alergia to plaga XXI wieku, z tą chorobą borykają się miliony ludzi na całym świecie. Najszybciej przybywa osób uczulonych w krajach wysoko rozwiniętych, w których nastąpiła wysoka higienizacja życia codziennego.   Zdiagnozowano u ciebie alergię?  Na szczęście można z nią skutecznie walczyć i zredukować do minimum dokuczliwe dolegliwości, które jej towarzyszą.

alergia-na-pylki

Leczenie objawowe – preparaty antyhistaminowe

Dużą popularnością cieszą się leki antyhistaminowe. Wprawdzie przynoszą one szybkie rezultaty i pozwalają zapomnieć o uciążliwych objawach takich jak katar sienny, kaszel czy zapalenie spojówek, ale nie usuwają źródła dolegliwości.

W leczeniu alergii kluczową rolę odgrywa eliminacja alergenu. Nie zawsze jest to jednak łatwe, np. wiatr może przenosić pyłki roślin na znaczne odległości.  Jeśli zmagasz się z alergią sezonową, w miarę możliwości staraj się śledzić w Internecie komunikaty dotyczące pyleń.

Strony: 1 2

Jeden komentarz
  1. Joanna Szczepanik

    28 kwietnia 2015 at 06:42

    Bardzo ciekawe to spostrzeżenie dotyczące miast i kumulacji alergenów:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij