wysypka

Bywa bolesna i uciążliwa. Często swędzi i wygląda nieatrakcyjnie. Wysypka alergiczna – jak się jej pozbyć?

Alergiczny problem na skórze

Nasza skóra jest wrażliwa na działanie różnych czynników, także alergenów. Problemy skórne bardzo często pojawiają się przy różnego rodzaju alergiach. Mogą być spowodowane uczuleniem na pokarmy, sierść zwierząt czy substancje zawarte w kosmetykach, ubraniach lub środkach piorących. Wysypka alergiczna może wystąpić u dzieci czy osób dorosłych.

Wysypka alergiczna – jak się jej pozbyć?

Nagłe pojawienie się na skórze krost, czerwonych plam może być niepokojące. Dodatkowym kłopotem jest uczucie swędzenia, które często występuje razem z wysypką alergiczną. Drapiąc się, jeszcze bardziej podrażniamy skórę, co utrudnia jej regenerację. Na pozbycie się wysypki alergicznej są jednak sprawdzone sposoby. Ich wykorzystanie pomoże nam w zniwelowaniu uciążliwego objawu alergii.

Wapno

Wapno to podstawowy element w domowej apteczce, przede wszystkim alergika. Stosuje się je w przypadku ukąszeń i objawów alergii takich jak wysypka skórna. To sprawdzony lek, który złagodzi stan zapalny skóry. U większości uczulonych jest skuteczny, więc warto mieć go zawsze w pogotowiu.Wapno możemy wypić, rozpuszczając je w wodzie, bądź przemyć nim skórę.

Emolienty

Emolienty stosuje się przy skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. Takie preparaty sprawdzają  się doskonale u osób z atopowym zapaleniem skóry, dla których wysypka alergiczna j=nie jest obcym pojęciem. Emolienty łagodzą podrażnienia i dobrze nawilżają skórę. Dzięki temu regulują gospodarkę wodną skóry i umożliwiają jej szybką regenerację.

Wyeliminowanie alergenu

Wysypka alergiczna może być wynikiem działania kosmetyku lub środka piorącego. Nawet jeden składnik produktu może być przyczyną krost na ciele. Taki rodzaj uczulenia często pojawia się u małych dzieci. Aby pozbyć się wysypki wystarczy zmienić proszek czy płyn na inny, najlepiej hipoalergiczny. Wysypka zwykle znika sama, ale jeśli utrzymuje się zbyt długo, należy zgłosić się do lekarza.

Płatki owsiane

Kąpiel w płatkach owsianych to również dobry sposób na pozbycie się wysypki skórnej. Do ciepłej wody wystarczy dodać trochę płatków owsianych. Taka kąpiel złagodzi swędzenie i zaczerwienie skóry. Dzięki niej poczujemy ogromną ulgę.aloes

Aloes

Aloes to znana z właściwości leczniczych i łagodzących roślina. Żel aloesowy podziała kojąco na podrażnioną skórę. Zmniejszy jej stan zapalny, a wysypka znacznie szybciej zniknie.

Katarzyna Antos