MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Wyjątkowe właściwości jeżówki


Wyjątkowe właściwości jeżówki

To nie tylko ozdobna kolczasta bylina ogrodowa i działkowa, ale przede wszystkim cenny składnik leków i kosmetyków o wielu unikatowych właściwościach nie tylko w bólu zębów czy gardła. Bardzo skutecznie wzmacnia układ immunologiczny, pomaga w nieżytach jelit i poprawia kondycję skóry.

Napar z jeżówki od wieków stosowany był przy bólach zębów oraz przeciw …wściekliźnie. Do dziś jest szeroko stosowana jako skuteczny środek uodporniający i regenerujący organizm, wyparty niestety przez antybiotyki. W Polsce stała się popularna dopiero 20 lat temu i jest składnikiem wielu tabletek, herbat i kapsułek z Ehinacea w nazwie, w stężeniu na ogół 80-120 mg.

Jeżówka purpurowa

Czyli Echinacea purpurea Moench pochodzi z Ameryki Północnej. Ma kwiaty rurkowe w kolorze brunatnym lub czerwonawobrunatnym, a języczkowe – różowe lub purpurowe z mdlącym aromatycznym zapachem i słodkim posmakiem.

Ads code goes here

Wyjątkowe właściwości jeżówkiWyciąg z jeżówki przyspiesza przemianę materii, stymuluje układ immunologiczny, działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo, przeciwbólowo, rozkurczowo, żółciotwórczo, żółciopędnie, napotnie, przeciwgorączkowo, przeciwzapalnie oraz przeciwwysiękowo. Pobudza wydzielanie soków: żołądkowego, trzustkowego i jelitowego oraz wspomaga procesy regeneracyjne.

Działa wielokierunkowo – utrudnia bakteriom przenikanie w głąb skóry, zabezpiecza nasz organizm organizm przed infekcją bakteryjną lub wirusową, a skórę przed utratą elastyczności.
Przyspiesza regenerację m.in. w komórkach naskórka, wpływając na wzmożone wytwarzanie włókien kolagenowych, sprężystych i kwasu hialuronowego, *zwiększa odporność nie tylko na infekcje bakteryjne i wirusowe, ale również grzyby i drożdżaki.

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij