Wybieramy fotografa ślubnego

Wybór fotografa na ślub to nie lada wyzwanie. To od fotografa zależy, jaką będziemy mieli pamiątkę z naszego ślubu. Przed nawiązaniem współpracy, warto zadać kilka pytań osobie, której powierzymy tak ważna kwestię z naszego życia. Poniżej przeczytasz o podstawowych informacjach związanych z wyborem fotografa ślubnego.

Czy fotograf ma doświadczenie w branży ślubnej?

To podstawowe pytanie do fotografa ślubnego. Jest ważne, gdyż dotyczy doświadczenia zawodowego w branży, która dla wielu fotografów nie jest standardowa. Warto więc je zadać, ponieważ nie każdy fotograf sprawdzi się jako fotograf na ślubie. Oczywiście im dłuższe doświadczenie tym lepiej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że efekty będą zadowalające.
Jeśli będziemy mieć do czynienia z kimś, kto stawia dopiero pierwsze kroki w branży i chce zdobyć doświadczenie, będzie to obarczone pewnym dużym ryzykiem. Powierzenie zdjęć ze ślubu osobie bez doświadczenia może być ryzykowne.

Co zawiera oferta?

Nie każdy fotograf ślubny ma tę samą ofertę. Zazwyczaj jest to kwestia zróżnicowana. Wystarczy abyśmy porównali kilka ofert, żeby dojść do wniosku, że różnica jest w cenie, ale też w zakresie usług. W celu uniknięcia rozczarowania powinniśmy dokładnie sprawdzić i przeanalizować każdą ofertę.

Czy fotograf może pochwalić się pełnym fotoreportażem ślubnym?

Często na stronach fotografów ślubnych zobaczyć można tylko pojedyncze, najlepsze według autora zdjęcia ślubne. Poprośmy fotografa, aby pokazał nam pełny reportaż ślubny. Dzięki temu poznamy jego styl oraz dowiemy się jaki posiada gust. Wyrobimy sobie zdanie na temat tego to osoba dla nas.

Jak wygląda umowa z fotografem

Jak wygląda umowa z fotografem?

Umowa i zapisy w niej zawarte to ważna rzecz. Poznajmy umowę przed złożeniem podpisu. Jeśli kwestie zawarte w niej wydają się nam niezrozumiałe, postarajmy się je wspólnie wyjaśnić. Jeśli będą wiązały się z jakimiś dodatkowymi opłatami lub ukrytymi obwarowaniami o których mowa małym druczkiem, to powinna zapalić się nam czerwona lampka.

Co jeśli nie dojdzie do wykonania umowy przez fotografa?

W życiu zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Może okazać się tak że nasz fotograf zachoruje lub z innych powodów nie będzie mógł wykonać zlecenia. Zapytajmy czy taka osoba ma plan awaryjny – może zastępstwo innej osoby, odszkodowanie lub jakaś inna forma zadośćuczynienia z powodu niewywiązania się z umowy.

Tekst powstał przy współpracy z Fotografem ślubnym Warszawahttps://freyalovephoto.pl/