W jaki sposób rzeczy sprawiają nam radość
Zdjęcie autorstwa Artem Beliaikin z Pexels

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają i jest w tym sporo prawdy. Osoby, które upatrują radości w rzeczach, często uchodzą za materialistów. Tymczasem badania psychologiczne wykazują, iż przedmioty codziennego użytku, którymi się otaczamy, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. W jaki sposób rzeczy sprawiają nam radość?

Barwy dodające energii

Czy wiesz, że od tego, jakimi kolorami otaczasz się na co dzień, zależy twoje samopoczucie? Istnieją barwy dodające energii. Zaliczamy do nich kolor czerwony, pomarańczowy, żółty, intensywną zieleń czy mocny błękit.  Jeśli na co dzień borykasz się z brakiem witalności i kreatywności, możesz dodać sobie mocy poprzez odpowiednie kolory. Gdy chcesz poczuć, że masz władzę, załóż czerwoną sukienkę. Gdy zależy ci na przypływie kreatywności, włóż błękitną koszulę.

Styl boho jako symbol obfitości

Czy wiesz, że obfitość kojarzy nam się z dobrostanem? Gdy ziemia jest żyzna, a pogoda sprzyjająca, na drzewach mamy więcej owoców, a zbiory zbóż także wypadają obiecująco.  Jak odtworyć obfitość w domowym zaciszu? Wcale nie chodzi o to, abyś zaopatrywała się w zapas wiktuałów. Pożądany stan uzyskasz, wprowadzając styl boho do swoich wnętrz. Kilka warstw koców, dywanów czy poduszek potrafi zdziałać cuda i wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie.

Rzeczy sprawiające radość. Ubrania zapewniające nam wolność

Każdy z nas do pełni szczęścia potrzebuje wolności. Możemy ją uzyskać na różne sposoby. Prawdziwie wolni czujemy się na dużych, otwartych przestrzeniach takich jak łąki czy lasy, gdy chodzimy boso po trawie oraz wówczas, gdy mamy na sobie luźne ubrania. Gdy to nie krępuje nam ruchów, wypełnia nas szczęście.

Harmonia a zestaw jednakowych wieszaków

Harmonia stanowi jeden z filarów szczęśliwego życia. Można ją uzyskać w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że kupisz do szafy zestaw jednakowych wieszaków. W ten sposób uporządkujesz swoją garderobę i symbolicznie osiągniesz upragnioną równowagę. Także zestaw bielizny, stanik i majtki pasujące do siebie, potrafi zdziałać cuda na rzecz harmonii w naszym życiu.

Radość z rzeczy. Zabawa w aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrz to też świetna okazja do wydobycia z siebie potrzeby zabawy i jej zaspokojenia. Możesz to uzyskać, np. wykładając szufladę na skarpetki kolorową bibułą. To drobiazg, który niewiele kosztuje, a sprawia nam mnóstwo radości. Z dobrą zabawą kojarzą nam się również ubrania w grochy.

Jak wprowadzić odrobinę magii do swojego życia?

Czy wiesz, że połyskujące tkaniny, opalizujące wykończenia lakierów do paznokci czy cekinowe wstawki na bluzce potrafią wprowadzić do naszego życia odrobinę magii? Nie chodzi tutaj wcale o wiarę w siły nadprzyrodzone czy praktyki neopogańskie. Badania psychologiczne wykazały, iż błysk oraz zmieniające się kolory w zależności od kąta padania światła, nasz mózg odczytuje jako wyraz magii.