Jak dbać o skórę trądzikową? Oto trzy kosmetyki, które ci w tym pomogą

Pielęgnacja skóry trądzikowej czasami może sprawiać ogromne problemy. Tego rodzaju cera wymaga przede wszystkim czasu i cierpliwości. Czasami konieczna staje się konsultacja z dermatologiem, który dobiera odpowiednie kremy, mające na celu zmniejszenie pojawiania się objawów. Jakie kosmetyki do twarzy powinny używać osoby, które borykają się z problemem cery trądzikowej?

Cera trądzikowa – pielęgnacja to podstawa

Z problemem cery trądzikowej zdecydowanie najczęściej borykają się osoby młode. Jest to bowiem jeden z pierwszych objawów dojrzewania. Zaniedbanie codziennej pielęgnacji, nieodpowiednia dieta i częsty stres to tylko jedne z wielu czynników, które mogą wpływać na nasilenie się objawów. Jeśli chodzi o składniki pokarmowe, to można wyróżnić kilka produktów, które powinny ograniczyć osoby, posiadające cerę trądzikową.[Podział zawijania tekstu]Są to mianowicie:

  • słodycze (wszystkie ciastka, batoniki i czekoladki),
  • chipsy i chrupki,
  • wysoko przetworzone produkty i fast foody.

Odpowiedni żel do twarzy  Pharmaceris T na trądzik

Zdecydowanie najważniejszą czynnością w czasie pielęgnacji cery trądzikowej jest jej odpowiednie oczyszczanie. Przydać się w tym mogą dobrej jakości żele, które mają na celu zmniejszać widoczność zaskórników i dodatkowo oczyszczać skórę. Bardzo często takie żele działają złuszczająco na skórę twarzy i matują tak zwaną strefę T. Jednym z produktów, które są bardzo często polecane przez specjalistów jest żel Cethapil i Pharmaceris. Pharmaceris T na trądzik w aptekach jest obecnie dość popularny, dlatego też nie powinno być żadnych problemów z jego dostępnością. Jest to antybakteryjny żel, który przede wszystkim przeznaczony jest do cery tłustej i mieszanej.

krem do twarzy CetaphilDobre kremy do twarzy

Kolejnym kosmetykiem, którego zdecydowanie nie powinno zabraknąć podczas codziennej pielęgnacji jest oczywiście dobry krem do twarzy. Wiele osób stosuje dwa rodzaje kremów w ciągu dnia – na dzień i na noc. Takie kosmetyki najczęściej matują skórę twarzy. W większości przypadków są to dermokosmetyki, które zapobiegają pojawianiu się nowych zmian skórnych. W wielu drogeriach, czy to internetowych, czy stacjonarnych można zakupić dobre kremy do twarzy od marki Cetaphil i Pharmaceris. W przypadku dermokosmetyków Cethapil najczęściej można spotkać się z intensywnie nawilżającymi i lekkimi w konsystencji kremami, które świetnie regenerują wysuszoną kuracją przeciwtrądzikową skórę. Regularne stosowanie kosmetyków z tej samej serii sprawia, że ich działanie jest jeszcze lepsze.

O cerę trądzikową trzeba szczególnie dbać. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na wizytę do dermatologa, który poleci dobrej jakości dermokosmetyki. Oczywiście najprostszym sposobem na pożegnanie się z trądzikiem jest przyjmowanie leków, np. antybiotyków, jednak w tym przypadku może ucierpieć wątroba. Dlatego lepiej wybrać odpowiednie kosmetyki i uzupełnić nimi pielęgnację.