MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Te zdradliwe truskawki


Te zdradliwe truskawki

Są bombą witaminową mają więcej wit.C niż cytryny i grejpfruty, wit. A, B1, B2, PP, makro- i mikroelementy, ale też wapń, fosfor, żelazo (ważne dla kobiet), magnez czy mangan, sole organiczne poprawiające przemianę materii oraz pektyny oczyszczające jelita i korzystnie wpływające na naturalną florę bakteryjną.

Odtruwają i oczyszczają organizm, wspomagając spalanie tłuszczów, a dawniej były skutecznym specyfikiem w walce z trądzikiem, oparzeniami słonecznymi czy przeciw grzybicom. Dzięki manganowi odświeżają cerę i włosy, zawierają także kwas elegonowy chroniący przed nowotworami.

Chronią przed reumatyzmem i artretyzmem, obniżają ilość kwasu w moczu – sprawdzają się przy schorzeniach nerek i wątroby, a nawet kamieniach żółciowych. Pomagają w trawieniu ciężkostrawnych posiłków np. podane z chudym jogurtem.

Ads code goes here

Objawy alergii na truskawki

Te zdradliwe truskawkiTruskawki niestety często wywołują objawy alergii, wyzwalają histaminę wewnętrzną, co prowadzi do reakcji uczuleniowych, szczególnie u dzieci – na brzuchu, plecach, kolanach, zgięciach łokci.

Pokrzywkom mogą towarzyszyć bolesne biegunki, a szczególnie bywają dokuczliwe u osób z alergią na salicylany, które zawierają w dużej ilości. Zatem należy podawać je bardzo ostrożnie małym dzieciom oraz kobietom w ciąży i matkom karmiącym, które mogą wywołać uczulenie u niemowląt.

Poza eliminacją z diety u osób uczulonych należy skonsultować dolegliwość z lekarzem i odstawić te owoce na kilka lat, a po przypadkowym zjedzeniu niezwłocznie przyjąć wapno np. w wersji dla alergików – z kwercetyną.

Niekoniecznie wyrastamy z alergii na truskawki, może się ona pojawić także u osób dorosłych.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij