Biedronka

Najmłodszych z pewnością ucieszy informacja o powrocie popularnych maskotek do sieci dyskontów. Świeżaki wracają do Biedronki, także w nowej wersji. Już w przyszłym tygodniu będzie można dostać je w sklepach.

Gang Świeżaków i wielka histeria

Przypomnijmy, że Świeżaki zostały wprowadzone do sklepów sieci Biedronka, w ramach programu lojalnościowego i propagowania zdrowej żywności wśród dzieci. Pluszaki w postaci owoców i warzyw miały zachęcić maluchy do jedzenia prawdziwych darów natury. Gang Świeżaków opanował sklepy, domy i przedszkola. Wszyscy zbierali punkty, by dostać za zakupy wymarzonego pluszaka, aż zabawek zaczęło brakować w sklepach. Akcja zaskoczyła pomysłodawców, którzy przepraszali z powodu braku pluszowych owoców i warzyw, zapewniając jednocześnie, że wszyscy posiadacze naklejek otrzymają swoje maskotki. Dzieci szalały na punkcie Świeżaków. Zabawki szybko trafiły na aukcje internetowe czy wyprzedaż w sklepie. Szaleństwo i histeria minęły, ale wszystko wskazuje na to, że szykuje się ich wielki powrót. Nic dziwnego, że Biedronka zdecydowała się na kontynuację akcji, która jednocześnie jest sprawną i skuteczną kampanią marketingową. W końcu by otrzymać jeden punkt, klient musiał wydać aż 40 zł, przy czym dopiero 60 uzbieranych punktów mógł wymienić na pluszaka.

Powrót Świeżaków

Na stronie sklepu Biedronka możemy obejrzeć krótki spot reklamowy, który jest zapowiedzią powrotu Świeżaków. Obraz przedstawia podróż nowych Świeżaków wraz z owocami i warzywami. Maskotki wspominają o przygodzie. Ten sam spot można zaobserwować w telewizji. Już wiadomo, że pluszaki trafią na sklepowe półki w poniedziałek 28 sierpnia. Tym razem do zdobycia będą nie tylko Świeżaki, jakie znamy ,ale Świeżaki Juniorzy, czyli warzywa i owoce w formie breloczków. Akcja prezentuje hasło „Coś świeżego rusza do Biedronki”. Poniżej prezentujemy oficjalny spot reklamowy.

 

Groszek Grześ, Rzodkiewka Żaneta i inni, czyli nowe Świeżaki

Wraz z wznowieniem akcji ze Świeżakami, Biedronka wypuszcza nowe maskotki, które dołączą do słynnego już Gangu Świeżaków. Będzie to Groszek Grześ, Rzodkiewka Żaneta, Kalafior Krzyś oraz Borówka Basia. Grupę Juniorów tworzyć zaś będzie jabłuszko Antoś, marcheweczka Marysia czy czosnek Czesio. Przypomnijmy, że w starej ekipie Świeżaków mamy m.in. Śliwkę Sabinę, Pieczarkę Piotrka oraz Gruszkę Gosię.

W akcji Gang Świeżaków Biedronka wydała kilka milionów maskotek. Czy tym razem będzie mowa o sukcesie? Czy nowe Świeżaki spodobają się najmłodszym? O tym przekonamy się już wkrótce.

Katarzyna Antos