NAJNOWSZE PODRÓŻ I WAKACJE Życie z alergią

Atrakcje na koniec wakacji – gdzie zabrać dzieci?

atrakcje

Wakacje powoli dobiegają końca. Pogoda sprzyja wyjazdom, więc warto wykorzystać ostatnie dni. Gdzie zabrać dzieci? Podpowiadamy, jakie atrakcje na koniec wakacji podsuwają nam dane regiony kraju.

Koniec wakacji

Połowa sierpnia przypomina nam o tym, że czas wakacji dobiega końca. Nim się obejrzymy przyjdzie wrzesień, a wraz z nim początek nowego roku szkolnego. Zanim jednak nasze pociechy przekroczą mury szkoły, mogą jeszcze skorzystać z letniego czasu. Nie wszyscy mogli pozwolić sobie na urlop, ale zawsze w zanadrzu mamy weekendy czy pojedyncze dni wolne. Polska skrywa wiele atrakcji. Praktycznie w każdym regionie kraju mamy miejsce, które warto odwiedzić, szczególnie z najmłodszymi. Dziś podpowiadamy wam, gdzie warto wybrać się, by wypełnić końcówkę wakacji. Jakie atrakcje są godne polecenia?

Zoo

Zoo to doskonały pomysł dla całej rodziny. Wiele polskich miast może pochwalić się ogrodem zoologicznym. Odwiedziny u zwierząt z różnych części świata to także cenna lekcja dla najmłodszych. Jeden z najpiękniejszych ogrodów znajduje się we Wrocławiu. Zobaczymy tam nie tylko misie czy żyrafy, ale także atrakcyjne Afrykanarium, które przyciąga tłumy z całej Polski. Krokodyle, pingwiny i meduzy robią niemałe wrażenie. Poznań także zachęca do odwiedzin w swoim zoo, podobnie jak Opole, gdzie zobaczymy uchatki kalifornijskie.

Park miniatur

Tego typu atrakcje znajdują się w kilku miejscach naszego kraju. Parki miniatur to przestrzeń, gdzie zobaczymy znane budowle, tylko w dużo mniejszym rozmiarze. Spacerując alejkami możemy podziwiać misterną architekturę. Wieża Eiffla czy inne znane budowle są na wyciągnięcie ręki w parku miniatur. Jeden z nich znajduje się na Dolnym Śląsku, zaś inny, gdzie możemy podziwiać budynki sakralne – na Opolszczyźnie.

Kopalnia złota

Wiele niezwykłych wrażeń dostarczy nam i dzieciom wyprawa do kopalni złota. Tajemnicze podziemia zachęcają, by je odkryć. A w kopalni możemy spotkać nietoperze, udać się na rejs łódką czy przejechać kolejką. Na dużych i małych czeka płukanie złota, które jest świetną zabawą. Dzieci będą zachwycone wycieczką do kopalni, np. do Złotego Stoku.

Park rozrywki

park rozrywkiDzień spędzony w parku rozrywki z pewnością będzie obfitował w wiele niezapomnianych wrażeń. Do parku z karuzelami i innymi atrakcjami warto jechać na cały. Zwykle kupujemy tam bilet wstępu, który upoważnia nas do nielimitowanego korzystania z wszystkich atrakcji w ciągu danego czasu. Podział na strefy sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zarówno miłośnicy ekstremalnych wrażeń jak i maluchy będą zachwycone. Największy tego typu park rozrywki znajduje się na Śląsku.

Katarzyna Antos