Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA NAJNOWSZE

Sposoby na nudę – jakie atrakcje zapewnić dziecku?

sposoby na nudę dziecka

Długie, jesienne wieczory to okazja do zorganizowania atrakcyjnego, wolnego czasu naszym dzieciom. Jakie atrakcje zapewnić dziecku? Mamy dla Was ciekawe sposoby, które pozwolą na kreatywne zabawy.

W czasie deszczu dzieci się nudzą czyli sposoby na nudę

Jesień nie zawsze jest deszczowa i ponura, więc warto wykorzystać piękną pogodę. Cieszmy się słońcem i złotymi liśćmi na drzewach, póki jeszcze na nich są. Zamiast siedzieć w domu i marudzić na brak zajęcia, zdecydowanie lepiej wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy. Jesienią możemy również zorganizować piknik. Okolica z pewnością skrywa jakiś park czy inne, urokliwe miejsce z dala od zgiełku ciągle pędzącego, miejskiego życia. Wycieczka będzie aktywną formą spędzenia czasu i pozwoli na zwiedzenie nowych miejsc oraz odpoczynek na łonie natury. Taka wyprawa spodoba się nie tylko dzieciom. A przy okazji możemy nazbierać kasztanów, żołędzi oraz barwnych liści, z których po powrocie wykonamy dekoracje.

Akcja animacja

Zajęcia prowadzone przez animatorów to idealny pomysł dla rodziców, którzy nie mają czasu na spędzenie popołudnia ze swoją pociechą. W większości miast odbywają się tego typu zajęcia. Warto poszukać tych bezpłatnych, które zwykle oferują domy kultury czy biblioteki. Wystarczy zapisać dziecko na zajęcie. Mogą być one cykliczne lub jednorazowe. Animatorzy zapewnią dzieciom mnóstwo atrakcji muzycznych, plastycznych, teatralnych czy zajęć ruchowych. Gwarantujemy, że nasze pociechy będą zachwycone.

Zabawa w teatr

Teatr dziecięcy to wspaniała forma rozwijająca. Teatry bardzo często ferują specjalne zajęcia otwarte dla maluchów, gdzie mogą poznać kulisy pracy aktorskiej oraz zobaczyć jak wyglądają wszystkie pomieszczenia usytuowane w teatrze. Warto także wybrać się z dzieckiem na przedstawienie. Nie ma lepszego odbioru sztuki jak wyjście do teatru. Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy stworzyć własny teatr. Wystarczy stare prześcieradło i lampka do teatru cieni czy kartonowe pudło, skrawki materiałów i kolorowe papiery, aby zrobić scenę i pacynki. Pojęcie nudy zniknie z naszego słownika wraz z poruszeniem wyobraźni dziecka, a ta jak wiemy nie ma żadnych ograniczeń.

Biwak we własnym domu

zajęcia teatralne

Wcale nie musimy wyjeżdżać d lasu czy nad jezioro, aby poczuć się jak na biwaku. Namiot równie dobrze możemy rozbić w swoim pokoju czy salonie. Co najlepsze, nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu. Wystarczą koce, poduszki i krzesła. Taki namiot będzie oryginalną twierdzą, idealną do zabawy. Czytanie książek z latarką w ręce może okazać się nietuzinkowe. Nasze dziecko nie będzie chciało opuścić swojego namiotu, dlatego z góry nastawmy się na dłuższe biwakowanie.

Zapomnijmy o nudzie i cieszmy się każdą, kreatywną chwilą. Przedstawione sposoby na nudę to tylko kropla w morzu oryginalnych pomysłów. Nie czekajmy ani chwili tylko ruszmy wyobraźnią a na pewno wymyślimy ogrom zajęć, które zaciekawią nie tylko dzieci.

Katarzyna Antos

Komentarze

Pani mama

7 lat temu

Zależy w jakim wieku jest dziecko, jeśli ma 5 lat to czymś odmiennym jest latanie w tunelu aerodynamicznym. Oczywiście nie ma czego się bać, dzieci są bezpieczne podczas lotu, opiekę nad nimi sprawuje instruktor. Wiem, bo byłam w takim tunelu w Lesznie. Moje dzieci były pod wrażeniem zarówno lotu, jak i działania tej maszyny.

Komentarze są wyłączone.