MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Małym astmatykom niezbędny jest ruch


Małym astmatykom niezbędny jest ruch

Lekarze i sportowcy apelują, by dzieci z astmą nie były pochopnie zwalniane z lekcji wychowania fizycznego – one bardzo potrzebują wysiłku fizycznego.

Nie tylko nasi olimpijczycy rzucili wyzwanie astmie – Robert Korzeniowski, u którego astmę zdiagnozowano w wieku kilkunastu lat, Otylia Jędrzejczak, u której astmę wykryto przed 20. rokiem życia czy medalista olimpijski w gimnastyce sportowej – Leszek Blanik, który leczy się na astmę od ukończenia 6 roku życia.

Małym astmatykom niezbędny jest ruch

Lekcja WF dla astmatykaZa jeden z najważniejszych argumentów na rzecz aktywności fizycznej wśród dzieci z astmą lekarze uznają fakt, że sport korzystnie wpływa na objętość płuc. Jest to jedyny parametr, który ma potwierdzony związek z długością i jakością życia. Im ma się większą objętość płuc – czyli im większą ilość tlenu dostarcza swoim tkankom – tym dłużej się żyje. Wiedzą o tym nie tylko pumunolodzy, ale i sportowcy.

Ads code goes here

Nie tylko polski problem

Astma u dzieci jest niestety najczęstszą chorobą układu oddechowego i w ogóle najczęstszą chorobą przewlekłą. Cierpi na nią w Polsce obecnie milion dzieci czyli 8,6 proc. wszystkich w wieku szkolnym.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij