Soczewki

Jeśli zasugerowaliśmy się ceną czy reklamą przy doborze soczewek szybko może okazać się, że mają one w swoim składzie substancje silnie drażniące nasze spojówki, wysuszające znacznie bardziej niż inne na rynku, drażniące gałkę, głównie rogówkę.

Soczewki nie dla każdego?

Nawet jeśli restrykcyjnie przestrzegamy higieny problemem może okazać się jeśli nie skład samych soczewek to może płynu do utrzymywania ich w czystości. Lub tez kosmetyków do oczu (tuszu, cieni do powiek, kredki, linera), które mogą drażnić oko niezależnie lub w reakcji np. z resztkami płynu na soczewce.

Alternatywy dla wybrednych

Problem czasem można rozwiązać również zmieniając soczewki na jednorazowe czy hydrożelowo-silikonowe, bardziej optymalne dla oczu wrażliwych na przesuszenia. Dla wielu szczególnie istotne jest wybieranie takich, które w swoim składzie nie mają jednak silikonu.

Zdrowie Twoich oczu jest najważniejsze

Soczewki alergia krople do oczuWarto zadbać o właściwy dopływ tlenu dla oczu, by gałka mogła “oddychać”.

Stosowanie kropli i maści bywa uciążliwe, nieprzyjemne, a często bezskuteczne. Czasem problem jest natury bakteriologicznej.

W wielu przypadkach jednak trzeba zrezygnować z soczewek i jeśli hydrożelowe nie rozwiązują problemu – wrócić do okularów.