MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Alarmujące dane alergii u dzieci – raport z 23.11.2010


Dziecko z alergią

Agencja PAP podała, że mimo iż coraz więcej dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym cierpi z powodu chorób alergicznych to badania diagnostyczne przechodzi jedynie 40 proc. dzieci – 44 proc. chłopców i 38 proc. dziewcząt. Badanie przeprowadzili naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Problemy w klatce piersiowej ma 15 proc. chłopców i 12 proc. dziewcząt, a aż 26 proc. chłopców i 18 proc. dziewczynek bierze leki z powodu duszności i problemów z oddychaniem. 30 proc. dzieci ma swędzące zmiany skórne, a ok. 20 proc. jest uczulonych na różne pokarmy.

Za często przepisywane antybiotyki

Specjaliści twierdzą, że lekarze zbyt często przepisują antybiotyki małym dzieciom, co jest nieuzasadnione klinicznie. A przyjmowanie antybiotyków od wczesnego dzieciństwa może być przyczyną częstszego występowania alergii i astmy wśród maluchów.

Ads code goes here

Wyniki diagnozy pokazują, że do ukończenia jednego roku antybiotykoterapię stosowano u 55 proc. badanych dziewcząt i 60 proc. chłopców. Aż 10 proc. dziewczynek i 15 proc. chłopców było leczonych antybiotykami częściej niż trzy razy w ciągu pierwszego roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij