MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Skarpetki – poliamid i elastan


stopa (2)

Podobno alergikiem można stać się zawsze i w każdym wieku. Nie ma reguły. Możesz przeżyć 40 lat w zupełnym zdrowiu i nagle dostajesz dziwnej wysypki, masz problemy z oddychaniem lub katar, który powtarza się regularnie.

W związku z tym zwracasz baczniejszą uwagę na wiele rzeczy. Na przykład ubrania. Szczególnie dla dzieci.

Idziemy na zakupy

Niezwykle trudno jest kupić naturalne skarpetki, rajstopki, figi czy slipy. W trakcie buszowania po sklepach sieciowych czy marketach trudno znaleźć cokolwiek, co byłoby w stu procentach właśnie takie. Zwykle skład w/w ubrań to w 80% bawełna, 10% poliamid i 10% elastan.

Ads code goes here

A elastan to oczywiście lycra. Lycra, elastan, spandex. Ta ostatnia nazwa u nas jest rzadziej używana, przyjęła się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Skarpetki

Co na to dzieci?

Na stronie jednego ze sprzedawców można przeczytać: LYCRA zapewnia komfort, swobodę ruchu, poprawia dopasowanie do ciała, powrót wyrobu do kształtu pierwotnego, jego układalność oraz zmniejsza jego gniotliwość. Jako włókno może być rozciągnięta od czterech do siedmiu razy w stosunku do swojej długości początkowej, jednak po zwolnieniu naprężenia powraca do swojej długości oryginalnej. LYCRA nigdy nie jest stosowana samodzielnie, zawsze jest opleciona innym włóknem naturalnym lub syntetycznym.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij