Rodzaje mleka modyfikowanego - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze

Mleko modyfikowane pojawia się w diecie dziecka w zastępstwie mleka matki. Jest wiele powodów, przez które dzieci nie mogą spożywać mleka matki. Kobiety tracą pokarm bądź on się naturalnie kończy, dziecko wychowywane jest przez matkę zastępczą, lub po prostu matka uznaje, że ów etap zostaje zakończony. Wtedy właśnie do gry wkraczają mleko modyfikowane. Ich mnogość może przyprawiać o zawrót głowy. Dlatego warto wiedzieć czym się kierować, przy wyborze mleka modyfikowanego.

Mleko modyfikowane dla noworodka i dla starszego dziecka

Mleka modyfikowane są także nazywane mlekami następnymi, czyli naturalnym następstwem mleka matki. Podzielone są na trzy kategorię, ponumerowane, a każda z nich odpowiada innemu wiekowi dziecka. I tak mleko modyfikowane dla noworodka nazwane jest cyfrą „1”, oznacza to, że podawać je można noworodkom i niemowlętom do czwartego miesiąca życia. Mleko to jest niezwykle delikatną mieszanką, której skład przypomina mleko matki i zawiera wszystkie niezbędna na typ etapie życia składniki mineralne. Mleko z cyfrą 2 z kolei to mleko do podawania od czwartego do 12 miesiąca życia. W mieszance tej znalazły się składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka na tym właśnie etapie. Mleko z cyfrą 3 to napój dla dzieci w drugim roku życia i starszych.

To pierwszy i podstawowy krok w wyborze mleka – odpowiednia cyfra. Jest to szczególnie ważne, ponieważ z czasem zmieniają się potrzeby małego organizmu i prawidłowy dobór mleka jest gwarancją prawidłowego rozwoju.

Karmienie noworodka mlekiem modyfikowanym – zbrodnia czy konieczność?

Wiele matek, uważa, że karmienie mlekiem następnym jest zbrodnią. Nie zapominajmy jednak mamach adopcyjnych, które chcą dla swojego dziecka jak najlepiej, ale nie posiadają pokarmu. W mlekach tych nie ma nic złego pod warunkiem, że wybierzemy je mądrze. Po pierwsze dobierzemy odpowiednią cyfrę, a po drugie, wybierzemy dobrego producenta. Jednym z zaufanych i polecanych producentów mlek jest Humana. Marka ta specjalizuje się w produktach dla noworodków i niemowląt. Dlatego znajdując dobrego producenta, posiadającego niezbędne certyfikaty i potwierdzenia, możemy w ciemno zaopatrzyć się w pełen zestaw produktów.

Mleko modyfikowane Humana dla noworodka jest  opracowywane przez specjalistów, którzy szukają naturalnych rozwiązań i bardzo szybko je znajdują. Więcej na jego temat dowiesz się na: https://humana-baby.pl/kategoria/mleka-modyfikowane/ . Zaufanie setek młodych mam tylko to potwierdza. A przecież dziecku chcemy zawsze dawać tylko to, co najlepsze.

Nie bójmy się zatem mlek modyfikowanych. Należy dokładnie sprawdzić ich skład i upewnić się, że nie znajduje się w nich żadna niezdrowa chemia.

Tekst partnera