DOM ALERGIKA Życie z alergią

Raport specjalny: Farby – najpopularniejsze marki i produkty

Raport specjalny: Farby – najpopularniejsze marki i produkty

Skąpiec.pl pod lupę wziął 5 kategorii produktowych (farby białe do ścian, farby kolorowe do ścian, farby zewnętrzne, olejne oraz do drewna i metalu), a skupił się przede wszystkim na najbardziej cenionych producentach oraz najczęściej poszukiwanych artykułach. W opublikowanym przez porównywarkę raporcie, poza nadymi statystycznymi, czytelnicy znaleźć mogą wiele informacji przydatnych każdemu, kto planuje w najbliższym czasie zmianę wystroju w swoim domu. W dziel „Okiem ekspertów” zaproszeni do współpracy dziennikarze branżowi i blogerzy radzą, jak wybrać najlepszą farby i jak dopasować jej kolor do wnętrza, piszą o zaletach farb magnetycznych i tablicowych, a także udzielają wskazówek odnośnie pielęgnacji powierzchni drewnianych.

Raport specjalny: Farby – najpopularniejsze marki i produkty

Wyniki raportu

Z danych serwisu Skąpiec.pl wynika, że największą popularnością w kategorii „Białe farby do ścian” cieszą się produkty marki Śnieżka. Na tego producenta stawiało aż 26,31% internautów, którzy w okresie do 1 stycznia do 31 maja szukali farby za pośrednictwem porównywarki cen. Drugie miejsce w rankingu przypadło firmie Dekoral (23,69%), trzecie natomiast zajął Dulux (14,87%). Tuż za podium, z wynikiem na poziomie 12,93% zaznaczeń w filtrze, uplasowała się firma Tikkurila, a dziesięcioprocentowy próg wyborów przekroczyła jeszcze marka Beckers. Listę 10 najpopularniejszych producentów zamykają: Jedynka (10,09%), Nobiles (2,73%), Cieszynka (2,73%) oraz Nobimal (0,95%)

Internauci, którzy szukali na Skąpiec.pl kolorowych farb do ścian, stawiali przede wszystkim na produkty Dekoral (27,6% zaznaczeń w filtrze „Producent”). Drugą pod względem popularności marką okazał się być Dulux (19,1%), a na kolejnej pozycji znalazła się Śnieżka (16,43% wszystkich wyborów). Produktów sygnowanych logo Beckers szukało w analizowanym okresie 9,99% internautów, nieco ponad 7% najchętniej wybrałoby farby Magnat, a 6,23% potencjalnych kupujących chciało pomalować swoje ściany farbą marki Nobiles. Na liście dziesięciu najpopularniejszych producentów znalazły się jeszcze: Farby KABE, Jedynka i Tikkurila, na które stawiało od 2 do 4% użytkowników porównywarki cen.


Niemal 1/3 użytkowników serwisu Skąpiec.pl, którzy szukali farby zewnętrznej, zainteresowana była artykułami marki Śnieżka. Prawie 19% uznało, że najbardziej godnymi zakupu są farby elewacyjne Dekoral, z kolei 11,5% internautów znaleźć chciało produkty Aksilbet. Fińska Tikkurila cieszyła się w analizowanym okresie uznaniem 8,97% potencjalnych kupujących, na farby Ceresit stawiało 6,72% konsumentów, a na Nobiles – 3,28 procenta. Kolejne miejsca w rankingu na najpopularniejszego producenta farb zewnętrznych zajęły: RUSTOLEUM (2,89% zaznaczeń w filtrze), Polifarb (2,13%) oraz Jedynka (2,04%).

Raport specjalny: Farby – najpopularniejsze marki i produkty

Statystyki porównywarki cen Skąpiec.pl pokazują, że internauci poszukujących farby olejnej najbardziej zainteresowani byli produktami marki Śnieżka. Opcję tę wybierało aż 57,37% użytkowników serwisu. Drugie miejsce w rankingu producentów zajął Dekoral, który uzyskał wynik na poziomie 29,59% wszystkich zapytań. Ostatnie miejsce na podium przypadło natomiast marce Nobiles (stawiało na nią jedyni 4,88% konsumentów).

Deokral i Śnieżka to dwie najpopularniejsze marki farb do drewna i metalu – szukało ich, odpowiednio, 19,62 i 19,26% konsumentów. Trzecie miejsce w rankingu, z wynikiem na poziomie 13,23% zaznaczeń w filtrze „Producent”, zajął Hammerite, natomiast tuż za nim uplasowały się farby Dulux, na które stawiało niewiele mniej użytkowników porównywarki cen (13,15%). Pięcioprocentowy próg zapytań przekroczyły jeszcze dwie marki – Tikkurila (8,44%) oraz Nobiles (7,37%). Zestawienie top10 zamykają produkty V33 (4,7%), Jedynka (2,3%) oraz Beckers (1,9%).
Współpraca przy raporcie