Uczulenie na nogach

Jakie są objawy uczulenia na nogach?

Uczulenie na nogach czyli różnego rodzaju alergie pokarmowe, kontaktowe lub wziewne mogą objawiać się wieloma zmianami skórnymi. Skóra na nogach robi się sucha, miejscowo łuszczy się (zwłaszcza pod kolanami) i swędzi. Pojawiają się na niej czerwone plamy, krostki, pęcherze a nawet rozlane, trudno gojące się ranki.

Czasami przy uczuleniu na nogach pojawiają się także ogólne objawy alergii (katar, kaszel, zapalenie spojówek) oraz podobne objawy na innych częściach ciała, np. na rękach, twarzy lub dekolcie.

REKLAMA

Uczulenie na nogach

Z czego wynika uczulenie na nogach?

Jest wiele możliwych przyczyn pojawienia się zmian skórnych na nogach. Jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn jest alergia: kontaktowa, pokarmowa a także atopowe zapalenie skóry.

Uczulenie na nogach może pojawić się po zjedzeniu pewnych pokarmów, m.in. mleka, produktów nabiałowych, niektórych owoców itp. (pojawia się wówczas sucha, łuszcząca się skóra zwłaszcza pod kolanami). Uczulające mogą być niektóre syntetyczne tkaniny oraz barwniki (mogą się wówczas pojawiać wysypki, krostki, zaczerwienienia).

Nogi reagują także przy alergii wziewnej na wiele czynników (m.in. pyłki, kurz, sierść) oraz przy alergii na leki (możliwe wówczas np. obrzęki). Bardzo często pojawia się uczulenie na nogach po goleniu – może być wynikiem alergicznego podrażnienia lub stosowania niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji wrażliwej skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here