MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Uczulenie na nogach


Uczulenie na nogach

Zmiany o charakterze uczuleniowym mogą pojawiać się w różnych miejscach, między innymi na nogach. Czego objawem może być uczulenie na nogach?

Jakie są objawy uczulenia na nogach?

Uczulenie na nogach czyli różnego rodzaju alergie pokarmowe, kontaktowe lub wziewne mogą objawiać się wieloma zmianami skórnymi. Skóra na nogach robi się sucha, miejscowo łuszczy się (zwłaszcza pod kolanami) i swędzi. Pojawiają się na niej czerwone plamy, krostki, pęcherze a nawet rozlane, trudno gojące się ranki.

Czasami przy uczuleniu na nogach pojawiają się także ogólne objawy alergii (katar, kaszel, zapalenie spojówek) oraz podobne objawy na innych częściach ciała, np. na rękach, twarzy lub dekolcie.

Ads code goes here

Uczulenie na nogach

Z czego wynika uczulenie na nogach?

Jest wiele możliwych przyczyn pojawienia się zmian skórnych na nogach. Jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn jest alergia: kontaktowa, pokarmowa a także atopowe zapalenie skóry.

Uczulenie na nogach może pojawić się po zjedzeniu pewnych pokarmów, m.in. mleka, produktów nabiałowych, niektórych owoców itp. (pojawia się wówczas sucha, łuszcząca się skóra zwłaszcza pod kolanami). Uczulające mogą być niektóre syntetyczne tkaniny oraz barwniki (mogą się wówczas pojawiać wysypki, krostki, zaczerwienienia).

Nogi reagują także przy alergii wziewnej na wiele czynników (m.in. pyłki, kurz, sierść) oraz przy alergii na leki (możliwe wówczas np. obrzęki). Bardzo często pojawia się uczulenie na nogach po goleniu – może być wynikiem alergicznego podrażnienia lub stosowania niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji wrażliwej skóry.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij