MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Przez lasy, pola, łąki…


Wakacje z alergią

Bez względu na to, jak dobrze znamy swój samochodów i jak pozytywnie oceniamy higienę utrzymania auta, naszego czy wypożyczonego podczas wyjazdu, często jest on siedliskiem wszelkich alergenów, które niekoniecznie chcielibyśmy odczuć na własnej skórze, w nozdrzach i oczach.

1. Przed rozpoczęciem długiej podróży samochodem, spróbuj uruchomić klimatyzację lub grzanie i otworzyć okna przez co najmniej 10 minut przed wejściem do środka. To pomoże usunąć roztocza i pleśnie, które mogą być w klimatyzacji czy układzie obiegu powietrza.

2. Alergeny takie jak pyłki roślin i pleśnie są również potencjalnym zagrożeniem, zwłaszcza podczas podróży z otwartymi oknami. Jeśli zostały zdiagnozowane – zamknij okna i włącz klimatyzację zamiast dopływu powietrza przez okna..

Ads code goes here

3. Aby uniknąć nadmiernego zanieczyszczenia powietrza podczas jazdy samochodem podróżować należy wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, gdy jakość powietrza jest najlepsza i można uniknąć dużego ruchu, spalin i innych zanieczyszczeń wynikających z eksploatacji pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij