leczenie astmy

Gdy za oknem temperatura spada, rzadziej wietrzymy pomieszczenia, w których przebywamy. Takie warunki sprzyjają nasileniu objawów chorobowych u alergików i astmatyków. Wielu z nas już niebawem zacznie borykać się z kaszlem, katarem lub zapaleniem spojówek.

Co zawiera kurz domowy i dlaczego jest tak niebezpieczny dla zdrowia?

Jak wiemy kurz domowy stanowi źródło wielu alergenów wziewnych m.in. alergenów roztoczy, owadów, grzybów pleśniowych, pyłków oraz składników śliny i naskórka zwierząt domowych. Osoby uczulone na alergeny kurzu domowego praktycznie przez cały rok mają kontakt z substancjami, które wywołują u nich niekorzystne reakcje. Szczególnie niebezpieczne dla nich są alergeny roztoczy, które unoszą się w powietrzu i przedostają do dróg oddechowych, gdzie powodują uszkodzenie nabłonka układu oddechowego i rozwój chorób alergicznych. W sezonie grzewczym poziom alergenów wzrasta, stąd ich obecność jest bardziej odczuwalna i wpływa niekorzystnie na samopoczucie osób uczulonych.

Allergoff® Spray nieoceniona pomoc dla alergików

Preparat ten jest obecny na rynku od kilkunastu lat i pomógł już wielu alergikom. Użytkownikom serwisu mojealergie.pl przybliżony został m.in. za sprawą testów konsumenckich (wyniki możesz zobaczyć tutaj link.)

Allergoff® to preparat w formie ręcznego rozpylacza, który obniża stężenie alergenów obecnych w kurzu domowym. Jest bezpieczny i łatwy w zastosowaniu. Wykazuje dwukierunkowe działanie ochronne – wiąże drobiny kurzu w większe agregaty i jednocześnie neutralizuje znajdujące się w kurzu alergeny. Stosowany w miejscach do spania, na meblach tapicerowanych, dywanach, tapczanach etc. redukuje ryzyko inhalacji niebezpiecznych alergenów.

Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi

Skuteczność działania Allergoff® potwierdzają najnowsze badania kliniczne przeprowadzone na przełomie 2017-2018 przez Kliniczny Oddział Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego* (dane niepublikowane). Badania dowiodły, iż Allergoff® wpływa korzystnie na samopoczucie pacjentów, jednocześnie przyczyniając się do zmniejszenia ilości zażywanych przez nich leków.

Badania wykazały, że preparat zastosowany w mieszkaniach pacjentów przyczynił się do znacznego obniżenia poziomu alergenu roztoczy kurzu domowego u niemal 89% pacjentów. U ponad 64,1% pacjentów nastąpiła znaczna poprawa samopoczucia polegająca na zmniejszeniu objawów chorobowych i ilości stosowanych leków przeciwalergicznych o 42%.

U 60,9% badanych zaobserwowano zmniejszenie symptomów alergicznego nieżytu nosa. Z kolei w grupie pacjentów cierpiących na astmę, stwierdzono redukcję objawów u 63,2%, u 26,8% stwierdzono redukcję objawów nocnych, a ilość stosowanych doraźnie leków (salbutamolu) spadła o 18%. Warto podkreślić, iż wykorzystanie wyżej wspomnianego preparatu nie wywołało żadnych objawów niepożądanych wśród uczestników badań.

Allergoff® warto stosować wspomagająco przy odczulaniu

Mamy również ważną informację dla osób stosujących immunoterapię. Wg prof. dr hab. med. Bolesława Smolińskiego, który jest specjalistą w dziedzinie diagnostyki i leczenia alergii, najlepsze wyniki kliniczne dla pacjentów przynosi skojarzenie immunoterapii z obniżeniem poziomu alergenów. „Krytyczne jest więc, w przypadku analizy astmy oskrzelowej, połączenie zmniejszania stężenia alergenu roztoczowego z immunoterapią swoistą alergenóową, aby osiągnąć zamierzony efekt kliniczny. Inaczej, odczulanie podnosi próg wrażliwości na alergeny, a akarycydy obniżają stężenie alergenu środowiskowego, dzięki czemu chorzy mają szansę na poprawę samopoczucia.”**

Nie zapominajmy o podstawowych zasadach do jakich powinniśmy się stosować mając alergię na roztocze, czyli:

– o usunięciu rezerwuarów kurzu

– praniu pościeli, bielizny, itp. w temperaturze co najmniej 60°C lub z dodatkiem preparatów umożliwiających eliminację alergenów w niskich temperaturach (np. Allergoff® Płyn do tkanin)

– stosowaniu filtrów o i oczyszczaczy powietrza

– utrzymywaniu suchej atmosfery – tj. ok 45% wilgotności względnej

– używaniu odkurzaczy z filtrami HEPA

– częstym wietrzeniu pomieszczeń

– stosowaniu specjalnych materiałów do pokrycia materacy, kołdry i poduszek

– stosowaniu preparatów neutralizujących alergeny kurzu domowego

Więcej informacji nt. Allergoff® znajdziesz na stronie www.allergoff.pl. ICB Pharma jest także producentem specjalistycznych wyrobów medycznych do pielęgnacji skóry Allergoff® atopy (ocenę użytkowników serwisu mojealergie znajdziesz tutaj: https://www.mojealergie.pl/nasi-czytelnicy-oceniaja-serie-allergoff-atopy/).

Preparaty Allergoff® są dostępne w aptekach i na stronie https://sklep.icbpharma.pl/.

* Kliniczny Oddział Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. M. Skłodowskiej-Curie 10, Zabrze

**Samoliński B. 2017. Profilaktyka uczulenia na roztocze kurzu mieszkaniowego – rola nowoczesnego akarycydu Allergoff. Alergia, 4, 31-34.

Tekst partnera