Alergie skórne

Kwasy omega-3 i omega-6, czyli nieocenione wsparcie dla skóry alergicznej

Kwasy omega-3 i omega-6, czyli nieocenione wsparcie dla skóry alergicznej

Sucha, podrażniona skóra stanowi zmorę wielu z nas. W XXI wieku półki w drogeriach aż uginają się pod ciężarem różnego rodzaju kosmetyków, jeszcze nigdy nie dysponowaliśmy taką liczbą specyfików pielęgnacyjnych. Niestety, skóra wielu z nas jest niezwykle problematyczna i kolejne produkty jedynie chwilowo poprawiają jej kondycję. Problemy dermatologiczne często bowiem wynikają z naszego wnętrza, dlatego też żaden kosmetyk, który stosuje się zewnętrznie, nie potrafi się z nimi uporać. Wykazano, iż kwasy omega-3 i omega-6 stanowią nieocenione wsparcie dla skóry alergicznej.

Jak pielęgnować skórę alergiczną?

Alergie skórne to problem, z którym boryka się wielu Polaków. Czasem wystarczy kontakt z jakimś czynnikiem zewnętrznym – pyłek, sierść zwierząt, składnik balsamu do ciała, by skóra stała się sucha, zaczerwieniona i swędząca. Zdarza się też, że objawy uczulenia pojawiają się wskutek spożycia jakiegoś produktu, który zawiera substancję rozpoznawaną przed nadwrażliwy system odpornościowy jako potencjalne zagrożenie. Wiele osób w takiej sytuacji sięga po emolienty, czyli preparaty o działaniu natłuszczającym, które zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody, ponadto łagodzą świąd i zaczerwienienie. Stosowanie takich produktów jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala poprawić stan suchej skóry. Jednak, by korzystny efekt okazał się trwały, należy wesprzeć organizm od środka, dostarczając mu kwasów omega-3 i omega-6.

Czym są kwasy omega-3 i omega-6?

Mianem kwasów omega-3 i omega-6 określa się niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe. Niestety, nasz organizm nie potrafi ich sam wytwarzać, dlatego muszą zostać dostarczone z zewnątrz wraz z pokarmem. Produktami bogatymi w kwasy omega-3 są: ryby, niektóre rośliny oraz oleje uzyskiwane z orzechów. Natomiast kwasy omega-6 znajdziemy w drobiu, jajach, awokado, orzechach, płatkach zbożowych i w większości olejów roślinnych. Równowaga pomiędzy kwasami omega-3 a omega-6 odgrywa kluczową rolę w prawidłowym różnicowaniu się komórek, w tym komórek skóry. Ponadto zachowanie odpowiednich stosunków między kwasami omega-3 a omega-6 zmniejsza ryzyko wystąpienia stanów zapalnych w organizmie, w tym także tych, które towarzyszą łuszczycy, AZS, chorobom alergicznym i trądzikowi.

Kto powinien sięgnąć po Neoglandynę Plus? 

W związku z tym, iż nie zawsze jesteśmy w stanie przeliczyć, czy produkty, które spożywamy na co dzień, zaspokajają zapotrzebowanie naszego organizmu na kwasy omega-3 i omega-6, warto sięgnąć po żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Przykładem preparatu zawierającego niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe jest Neoglandyna Plus. Jej stosowanie zaleca się w przypadku skóry suchej, podrażnionej, łuszczącej się. Neoglandyna Plus bywa też pomocna w przypadku takich problemów dermatologicznych jak wyprysk atopowy, trądzik czy łuszczyca.

Neoglandyna Plus zawiera najwyższej jakości, tłoczone na zimno oleje – lniany i z ogórecznika. W związku z tym, iż zamknięto je w kapsułkach, oleje nie ulegają procesowi utleniania i zachowują swoje pierwotne właściwości.

Neoglandyna Plus

Jak działa Neoglandyna Plus?

W każdej ze 100 kapsułek Neoglandyny Plus znajdują się kwasy omega-3 i omega-6 , w tym GLA, w odpowiednich proporcjach. Dostarczanie organizmowi z zewnątrz GLA jest szczególnie istotne w przypadku osób, które zmagają się z uszkodzeniem fizjologicznym metabolizmu kwasów tłuszczowych. Jest to związane z defektem enzymu delta-6-desaturazy. Przyjmowanie Neoglandyny Plus w sposób szczególny zaleca się osobom, które zmagają się z niedoborem GLA manifestującym się suchą, podrażnioną i łuszczącą się skórą.

Więcej informacji nt. produktu znajdziecie na stronie internetowej: https://tymofarm.abstore.pl/neoglandyna-plus-100kapsulek,c22,pl.html

Komentarze (6)

daria

5 lat temu

Produkt ma bardzo obiecujący skład.

emiterka

5 lat temu

To prawda, kwasy omega-3 i omega-6 są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu:)

anastasia

5 lat temu

Zdrowa skóra to obecnie moje niedoścignione marzenie, dlatego bardzo zaintrygował mnie ten produkt.

margarita

5 lat temu

Nie wiedziałam, że kwasy omega-3 i omega-6 mają tak istotny wpływ na naszą cerę.

ines

5 lat temu

Jeden produkt, a oddziałuje na wiele problemów skórnych.

reni

5 lat temu

Nie wiedziałam, że w przypadku problemów dermatologicznych trzeba zadbać o uzupełnienie diety w kwasy omega-3 i omega-6.

Komentarze są wyłączone.