MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Problemy przy goleniu


Problemy przy goleniu

Skóra mężczyzn znacznie różni się od skóry kobiet, także w zakresie potrzeb. Skąd te różnice i co to zmienia w sposobie jej pielęgnacji, zwłaszcza dla alergików, którzy szczególnie muszą dbać o siebie?

Różnice między skórą pań i panów spowodowane są głównie androgenami, czyli męskimi hormonami. To one wpływają na jej lepsze natłuszczenie i nawilżenie, ale ich obecność skutkuje również przetłuszczaniem się skóry głowy, powstawaniem łupieżu lub wypadaniem włosów. Jest to jedna z przyczyn, dla których panowie rzadziej mówią o problemach ze swoją dermą.

Inaczej jest jednak w przypadku skóry twarzy, która przez częste golenie jest szczególnie narażona na podrażnienia i reakcje alergiczne.

Ads code goes here

Pod specjalnym nadzorem

Takim obszarem na ciele mężczyzny powinna być twarz, ponieważ jest swoistą wizytówką, a codzienne usuwanie zarostu może ją uszkadzać. Dokonując tej czynności pozbywasz się nie tylko owłosienia, ale też części naskórka i naturalnej warstwy ochronnej, wytwarzanej przez organizm. Na pewno nie raz po goleniu czułeś szczypanie, pieczenie lub podobne uczucie. To jakiś czynnik zewnętrzny, najczęściej składnik nakładanego kosmetyku, trafił przez niechronioną powierzchnię do żywej skóry.

Problemy przy goleniuDlatego staraj się, aby to, czego używasz po goleniu zawierało pantenol, wyciąg z nagietka (niestety dla niektórych także uczulający) lub alantoinę – działające przeciwzapalnie i łagodząco.

Pielęgnacja po goleniu

Jak najrzadziej używaj wtedy wód kolońskich i czegokolwiek zawierającego alkohol, bo natychmiast wysuszysz skórę. Jeśli stosowałeś już różne środki po goleniu i wciąż doskwiera Ci wyprysk lub zaczerwienienie, sprawdź czy nie jesteś uczulony na składnik użyty do wyrobu maszynki, którą się golisz.

Niejednokrotnie uczula nikiel w metalowej końcówce golarki.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij