MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Maść cholesterolowa dla alergików


Maść cholesterolowa dla alergików

Maść cholesterolowa polecana jest wszystkim alergikom, szczególnie latem czy przed korzystaniem z pływalni. Na czym polega jej działanie i na co jest pomocna?

Maść cholesterolowa jest dość popularna, szczególnie u osób z atopowym zapaleniem skóry. Można ją w Polsce nabyć w opakowaniach od 100 do 2000 mg.

Ma postać białej miękkiej masy, która w swoim składzie zawiera cholesterol, parafinę i wazelinę (Cholestrolum 3,0; Paraffinum solidum 15,0; Paraffinum liquidum 64,0; Vaselinum album 18,0).
Niegdyś zawierała lanolinę bezwodną oraz cerezynę zamiast parafiny stałej.

Ads code goes here

Maść tę stosuje się na skórę w postaci nieprzetworzonej lub jako składnik preparatów leczniczych.

Jak działa maść cholesterolowa?

Przede wszystkim natłuszcza, chroni skórę i jest bardzo dobrą maścią obojętną, wskazaną zwłaszcza w przypadkach nietolerancji innych maści, po długotrwałym leczeniu maściami sterydowymi, w przypadkach mechanicznych, termicznych i chemicznych uszkodzeń skóry, w zaniku i zniszczeniu skóry, przy skórze atopowej – nie powoduje uczuleń.

Maść cholesterolowa dla alergików, ma zdolność emulgowania znacznych ilości wody i wodnych roztworów substancji leczniczych. Często jest składnikiem maści, kremów czy past. Jest bezpiecznym środkiem natłuszczającym nawet dla niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij