Życie z alergią

Powieści, od których nie sposób się oderwać

Biuro M – Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński

Choć na rynku wydawniczym nieustannie ukazują się nowe tytuły, to nie każdy z nich jest w stanie nas wciągnąć i dostarczyć upragnionej rozrywki. Ostatnio trafiłyśmy jednak na powieści, od których nie sposób się oderwać. Postanowiłyśmy je Wam polecić, abyście nie musiały błądzić po gąszczu tytułów.

Wszystko, czego pragnę w te święta – Anna Langer

Jeśli lubisz połączenie powieści erotycznej ze świąteczną, ze zwiększonym naciskiem na tę pierwszą, to koniecznie musisz sięgnąć po Wszystko, czego pragnę w te święta. Anna Langer opisała w niej płomienny romans z elementami sensacyjnymi. Ewa na co dzień pracuje na kierowniczym stanowisku w korporacji. Świetnie zarabia, cieszy się uznaniem szefa, ale jej życie osobiste przypomina obraz nędzy i rozpaczy. Ewa czuje się w głębi duszy okropnie samotna, dlatego też przed świętami bierze zaległy urlop i wyjeżdża do rodziców. Tam pragnie zaznać spokoju i trochę się zrelaksować. Niestety, nie jest jej to dane. W domu rodziców zjawia się brat, Adam, wraz przyjacielem, Brunonem. Mężczyzna sprawia wrażenie zadufanego w sobie, ale od razu wpada w oko Ewie. Ma w sobie coś, co rozbudza w niej pożądanie. Tych dwoje często się ze sobą spiera, ale ciągnie ich do siebie magnetyczna siła. Jak zakończy się ich płomienny romans? Jakie niespodzianki przygotował dla Ewy los?

Wszystko, czego pragnę w te święta – Anna Langer

Biuro M – Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński

Basia nie może dojść do siebie po tym, jak Elwira odbiła jej kolejnego narzeczonego. Niespodziewanie jednak umiera jej sąsiadka, która pozostawia jej w spadku kota. Jako że ojciec Basi ma alergię na kota, ta wyjeżdża z nim do mieszkania ciotki Aldony, która wyjechała do Niemiec. W maleńkim miasteczku główna bohaterka znajduje zatrudnienie w biurze matrymonialnym prowadzonym przez szefową z piekła rodem. Do pracy w tej specyficznej firmie zostaje też skierowany Jacek. Mężczyzna jest znany z tego, że niezależnie od tego, w jakim przedsiębiorstwie się pojawia, ściąga na nie kłopoty.  Basia postanawia wdrożyć autorski program informatyczny do łączenia ludzi w pary. Jej biuro odwiedzają dość specyficzni klienci, którzy staną się sprawcami niesamowitych przygód. Biuro M to żartobliwa powieść obyczajowa, do której Alek Rogoziński wprowadził elementy kryminalne. Czyta się ją naprawdę dobrze i nie sposób się od niej oderwać.

Miasteczko – Natalia Nowak-Lewandowska

Choć Miasteczko stanowi debiut literacki Natalii Nowak-Lewandowskiej, okazało się świetną powieścią łączącą w sobie elementy romansu, erotyku i kryminału. Główna bohaterka powieści postanawia zakończyć nieudany związek z Konradem. Po wyprowadzce od narzeczonego udaje się w rodzinne strony, gdzie znajduje zatrudnienie w miejscowym liceum. Dyrektor Ambroziak na wstępie zaznacza jednak, że jej syn i córka uczą się w tej szkole i oczekuje od nauczycielki braku komplikacji. Jowita od początku sprawia problemy wychowawcze na lekcjach z polonistką. Na szczęście Monika może liczyć na wsparcie Michała, jednego z uczniów, chłopaka Jowity. Między nią a nastolatkiem zaczyna iskrzyć. W jakim kierunku rozwinie się ich znajomość i do jakiej tragedii doprowadzi?

Miasteczko – Natalia Nowak-Lewandowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *