poduszki na łóżku
envato elements, grafika partnera

Żyjemy w czasach, w których komfortowy sen jest luksusem, a tak być nie powinno. Każdy z nas zasługuje na regenerację w dogodnych warunkach, czy to we własnej sypialni, czy w pokoju hotelowym. Jako właściciele ośrodków wypoczynkowych, hoteli i pensjonatów powinniśmy zadbać o to, aby nasi goście zachwycali się nie tylko wystrojem wnętrz, pyszną kuchnią czy strefą SPA, ale także jakością snu podczas pobytu.

Wygodna pościel powinna zapewnić komfort wszystkim gościom, warto więc zainwestować w produkty dobrej jakości. Poduszki zasługują tutaj na szczególną uwagę, ponieważ ułożenie głowy w pozycji leżącej bezpośrednio wpływa na kręgosłup, kark i szyję. Nieodpowiedni dobór poduszek może przyczynić się do silnego bólu pleców, a co za tym idzie, również złego samopoczucia psychicznego. Jaka więc powinna być dobra poduszka hotelowa?

Wypełnienie poduszki

Poduszki różnią się od siebie przede wszystkim poszyciem, a to może być syntetyczne lub naturalne, i jeśli wydaje Ci się, że wybór między jednymi a drugimi nie ma żadnego znaczenia, to jesteś w błędzie. 

Poduszki z wypełnieniem syntetycznym są wytrzymałe i lekkie. Ponadto włókno poliestrowe jest materiałem, które zapobiega powstawaniu grzybów, pleśni i roztoczy. Decydując się na wypełnienie syntetyczne, warto postawić na poduszki antyalergiczne, które są w całości przyjazne alergikom – materiał nie uczula, a wypełnienie można prać w pralce w wysokich temperaturach, dzięki czemu z łatwością pozbywamy się wszelkich bakterii, pyłków i kurzu.

Poduszki z wypełnieniem naturalnym są natomiast nieco cięższe, ale też bardziej puszyste i sprężyste. Pościel hotelowa z naturalnego puchu zapewnia odpowiednią izolację termiczną, a tym samym zapobiega poceniu. Wypełnienia naturalne to nie tylko puch, ale także pierze, jedwab, wełna, len, gryka i bambus. 

Poszycie poduszki

Poszycie poduszki jest elementem, z którym osoby śpiące mają bezpośredni kontakt, warto więc zadbać o to, aby było miłe w dotyku. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym wyborem będzie poszycie wykonane ze 100% bawełny, bowiem jest to materiał naturalny, delikatny i oddychający. 

Poduszki hotelowe mogą mieć też poszycie syntetyczne, które również niesie ze sobą wiele korzyści. Włókna silikonowe, mikrofaza pluszowa czy mikrofaza pikowana to najbardziej popularne poszycia poliestrowe. Są one idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie uczulają, ponadto można je często prać, a materiał szybko wysycha. 

Na rynku dostępne są także poduszki z poszyciem mieszanym, bawełniano-poliestrowym, które łączy w sobie cechy materiału naturalnego i syntetycznego. 

pościel hotelowa

envato elements, grafika partnera

Gramatura i rozmiar poduszek hotelowych

Na odczucia podczas snu wpływa także gramatura poduszki. Niestety na to ile powinna ważyć poduszka hotelowa, nie ma jednej konkretnej odpowiedzi, gdyż każdy z nas ma inne preferencje, ale i ciężar, jaki spoczywa na poduszce, różni się w zależności od gościa hotelowego. Przyjmuje się jednak, że najlepszym wyborem są poduszki o gramaturze między 120 a 160 g na metr kwadratowy.

Kolejnym aspektem jest rozmiar poduszki. W zależności od producenta znajdziesz różne kombinacje wymiarowe. Do najbardziej popularnych zaliczyć możemy poduszki o prostokątnym kształcie 50 × 60 cm, 50 × 75 cm lub większe 70 × 80 cm. Na komfort snu wpływa także wysokość poduszki, dlatego warto wziąć to pod uwagę i sprawdzić kilka modeli zarówno w pozycji na plecach, jak i na boku. 

Wybierz najlepsze poduszki hotelowe!

Jaka poduszka hotelowa jest najlepsza? To w dużej mierze zależy od tego, na czym zależy nam najbardziej. Zachęcamy do odwiedzin sklepu internetowego https://www.kingofcotton.pl/sypialnia/poduszki-hotelowe, gdzie znajdziesz różnego rodzaju poduszki hotelowe: poduszki puchowe, poduszki z pierza gęsiego, poduszki antyalergiczne oraz wiele innych produktów. 

Jeśli chcesz, aby Twój gość hotelowy wypoczywał na poduszkach miękkich i lekkich, które cechuje przewiewność i odporność na rozwój grzybów, wybierz poduszki z wypełnieniem syntetycznym. Najlepszym wyborem będą te przeznaczone dla alergików, wówczas będziesz mieć pewność, że żadna z osób śpiących nie będzie odczuwać dyskomfortu związanym ze swędzeniem skóry, czy problemów z oddychaniem.

Jeśli zaś jesteś zwolennikiem naturalnych tkanin, powinieneś wybrać poduszki z wypełnieniem naturalnym, np. z puchu, pierza lub wełny. Pościel hotelowa wykonana z powyższych materiałów zapewnia odpowiednią izolację termiczną, dzięki czemu skóra nie poci się, niezależnie od pory roku. Wypełnienie naturalne gwarantuje też miękkość i sprężystość.