MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Pochłaniacze wilgoci – jak to działa?


pochłaniacze wilgoci

Zmywamy, pierzemy i kąpiemy się. Deszczówka wsiąka w ściany, wilgoć przesiąka z gruntu. Jesienią problem nasila się. Samo ogrzewanie pokoju czy wietrzenie niestety nie rozwiąże go.

4-osobowa rodzina wytwarza dziennie 12 litrów wody, która w postaci wilgoci gromadzi się w ścianach, oknach i nieogrzewanych pomieszczeniach.

Zaparowane okna czy długo schnące ubrania po praniu to nie jedyne zagrożenia spowodowane nadmiarem wilgoci (czyli przekroczeniem poziomu ok. 60%).

Ads code goes here

W domu szybko zaczynają się rozmnażać roztocza w swoim ulubionym ciepło-wilgotnym środowisku, a w kuchni znacznie szybciej pleśnieją artykuły spożywcze.

Gorzej, gdy zaczyna już być czuć stęchliznę, a farby i tynki ze ścian zaczynają odpadać. Metalowe elementy – jak okucia mebli – korodują, a dywany i wykładziny zaczynają po prostu gnić.

pochłaniacz wilgociObok alergii na roztocza rozwija się astma przez grzyb w zawilgoconych ścianach i przez pleśnie, a te bardzo lubią jesienne słoty, szczególnie, gdy do wnętrza dociera mało słońca i mury budynku stale są utrzymywane w wilgoci. Mnożą się też bakterie.

Oprócz alergii odczuwamy migreny (u dorosłych) czy schorzenia reumatyczne.

Jak przeciwdziałać?

Saszetki pochłaniające wilgoć są znane i stosowane od lat. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w zamkniętych szafach z odzieżą czy obuwiem i garderobach, do których nie dociera powietrze i nie są wietrzone jak reszta pomieszczenia. Nadmiar wilgoci zamieniają w żel, a dodatkowo wydzielają zapach np. odstraszający mole.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij