KOSMETYKI Życie z alergią

Pielęgnacja skóry w okresie menopauzy

W życiu kobiety zaczyna się etap, którym wszystko zaczyna się zmieniać i nie chodzi tu bynajmniej o okres dojrzewania. Między 45 a 55 rokiem życia większość pań przeżywa spore zmiany w organizmie, spośród których największą jest nieregularna, z czasem zanikająca miesiączka.

Procesu tego nie da się zatrzymać ani tym bardziej cofnąć, jest to bowiem okres przejściowy między wiekiem produkcyjnym a początkami starzenia się. Można jednak złagodzić pewne objawy, aby kobiety wchodzące w okres menopauzy czuły się dobrze we własnej skórze, która w tym wyjątkowym dla nich czasie ulega znacznym zmianom. Zwalczanie niezdrowych nawyków, stosowanie kosmetyków dla cery dojrzałej i życiowa aktywność w znacznym stopniu wpłyną na to, jak przeżywać będziemy okres rozpoczęcia menopauzy.

Wpływ na zmiany w organizmie mają hormony, głównie estrogeny, działające na proces gojenia się ran, proces apoptozy czy angiogenezy oraz na zwiększenie syntezy kolagenu – białka tkanki łącznej, dzięki któremu nasza skóra jest elastyczna i gładka. Jajniki kobiet wchodzących w okres menopauzy stopniowo hamują wydzielanie estrogenów, co wpływa tym samym na kondycję skóry.

Panie po 50 roku życia powinny więc zwracać dużą uwagę na kosmetyki, które stosują. Preparaty odpowiednie dla trzydziestolatek mogą okazać się nieskuteczne u pięćdziesięciolatek, ponieważ odpowiednio dobrany specyfik zapewnia skórze substancje odżywcze, które na dany moment są jej niezbędne. Kremy dla kobiet po 50 roku życia, np. Neovadiol Magistral marki Vichy, pozwalają na utrzymanie równowagi wewnętrznej skóry, likwidują przebarwienia, które z biegiem lat stają się coraz bardziej widoczne. Nie zapominajmy też o podstawowej profilaktyce wzmacniającej działanie kosmetyków upiększających: jedzmy zdrowo, ćwiczmy i, co najważniejsze, unikajmy intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne. Pozbycie się nałogów, zwłaszcza palenia i nadmiernego spożycia alkoholu, z pewnością poprawi wygląd skóry i samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1