Patronujemy akcji „Aktywni z astmą"

Czy Twoje dziecko ma astmę? Czy z tego powodu nieustannie jest wykluczane z zajęć i zabaw ruchowych, w których biorą udział jego zdrowi rówieśnicy? Czy tak musi być? Czy ta choroba musi oznaczać ograniczenia w aktywności fizycznej? NIE!!!

Fundacja Sportowa Polska organizuje wielki fotokonkurs MAM ASTMĘ I JESTEM AKTYWNY. Bazując na współpracy przy konferencji AKTYWNI Z ASTMĄ ze znanymi sportowcami jak Otylia Jędrzejczak, Leszek Blanik czy Robert Korzeniowski stara się udowadniać, że astma nie oznacza zamkniętej drogi do sportu czy aktywności fizycznej, a nauczycieli i rodziców przekonać, by pochopnie nie zwalniali dzieci dotkniętych astmą z regularnej aktywności fizycznej i zachęcali wszystkich dotkniętych chorobą, do wysiłku fizycznego, który łagodzi jej objawy!

Dlatego też w ramach Akcji AKTYWNI Z ASTMĄ organizowany jest konkurs, w którym możesz pokazać, jak aktywne fizycznie jest Twoje dziecko – pomimo stwierdzonej astmy.
Przesłane do 31 lipca zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach konkursowych –

  • “Nagroda Fundacji”, w której trzy najlepsze zdjęcia wybierze konkursowe jury pod przewodnictwem Roberta Korzeniowskiego
  • “Nagroda Publiczności”, w której najlepsze zdjęcia wybiorą fani strony Fundacja Sportowa Polska na facebooku.

Konkurs realizowany będzie na stronie Fundacji na Facebooku.

Zdjęcia można wysyłać do końca lipca br. na adres e-mail fundacjasportowapolska@gmail.com

Astma jest obecnie najczęstszą chorobą przewlekłą u dzieci i młodzieży. Według badań epidemiologicznych ISAAC (International Study of Asthma and Allergies in Childhood) na astmę choruje nawet co 3-cie dziecko do 14 roku życia. Szacuje się, że w Polsce ok 70% dzieci chorujących na astmę nie uczestniczy w zajęciach w-f.