Oznaki, że znajomość z facetem nie ma sensu

Czasem relacje damsko-męskie układają się cudownie, ale do pewnego momentu. Nagle dzieje się coś, co zmienia znajomość nie do poznania. Ona przestaje dawać ci satysfakcję. Wolisz spędzić czas z kolegą, niż z tym mężczyzną. Przedstawiamy oznaki, że znajomość z facetem nie ma sensu.

On ci się nie podoba

Czasem jest tak, że na początku on o siebie dba, wygląda atrakcyjnie i cię pociąga fizycznie. Z czasem zaczyna się jednak zapuszczać, przybywa mu kilogramów, na spotkania przychodzi w spranych T-shirtach, zamiast w eleganckich koszulach.  To wszystko sprawia, że fascynacja nim spada do zera. Nie da się utrzymać znajomości z facetem bez pociągu fizycznego.

Nie ufasz mu

Jeśli on sprawia swoim zachowaniem, że nie czujesz się bezpiecznie w jego towarzystwie, to znak, że powinnaś uciekać. Nasza intuicja zazwyczaj nas nie zawodzi.  To my wmawiamy sobie, że problem nie istnieje, bo facet nam się podoba fizycznie. Jednak jego zachowanie może świadczyć, że to nie jest materiał na partnera. Gdy on szybko pędzi samochodem, lubi się upić, czasem czepia się ciebie bezpodstawnie, to wiedz, że trafiłaś na toksyka.

On wciąż popełnia te same błędy

To normalne, że nie ma ludzi idealnych. Jednak jest różnica między pojedynczym popełnianiem błędów a byciem recydywistą.  Jeśli on robi coś, co cię irytuje, np. spóźnia się na spotkanie albo budzi cię w środku nocy swoim telefonem, a ty mu mówisz, że tobie to przeszkadza, to powinien zmienić swoje zachowanie. Jeśli jednak nie pracuje nad swoimi wadami, pomimo twoich wyraźnych próśb, to znak, że nie jest to facet dla ciebie.

On nie potrafi rozmawiać

Masz prawo mieć zastrzeżenia do jego zachowania lub wątpliwości, które chcesz rozwiać poprzez rozmowę. Jeśli on reaguje alergicznie na każdą próbę dyskusji albo kończy ją słowami – spoko, to z kimś takim nawet się nie zakumplujesz, bo jest to człowiek żyjący w świecie własnych przekonań, który boi się konfrontacji.

On atakuje cię za każdą krytyczną uwagę

On nie musi milczeć, on może również cię atakować, gdy tylko odważysz się go skrytykować. Tu nie chodzi nawet o jakąś ciężką krytykę, tylko zwykłe zwrócenie uwagi, że nie pasuje ci ton, jakim z tobą rozmawia.  Taki człowiek nigdy nie zmieni swojego postępowania, bo nie widzi w sobie żadnych wad, za to twoje potrafi wyolbrzymić, a nawet wymyślić.

On nie potrafi się zdecydować

Jeśli on nie wie, czy chce z tobą być, czy interesuje go tylko luźna relacja, to znak, że nie warto tracić na niego czasu. Lepiej spotykać się z kimś, kto dobrze rokuje i jest zainteresowany stworzeniem poważnej relacji.

On pojawia się i znika

A w tobie emocje aż skaczą. To nie jest zdrowe i komfortowe dla twojej psychiki. Lepiej poszukać faceta, który nie funduje ci emocjonalnego rollercoastera.  Związek to ma być przyjemny dodatek do życia, a nie kula u nogi czy wieczna niepewność.