DOM ALERGIKA NAJNOWSZE POKÓJ I ZABAWKI Życie z alergią

Odkurzacz – cenna broń w walce z alergią

odkurzacz

Roztocza kurzu są silnym alergenem, na który jest uczulonych wiele osób. W walce z alergią sprawdzi się nietypowa broń w postaci odkurzacza.

Alergia potrafi być bardzo dokuczliwa. Takie objawy jak ciągłe kichanie czy uporczywy kaszel mogą znacząco uprzykrzyć nam codzienne funkcjonowanie.

Domowe zacisze

Dom kojarzy nam się z miejscem pełnym spokoju, z bezpiecznym azylem. Dla alergików jednak skojarzenia związane z rodzinnym domem przywołują na myśl mnóstwo czyhających wszędzie alergenów. Dawniej przepływ powietrza w mieszkaniach był częstszy, nie było bowiem tak szczelnych okien. W dzisiejszych czasach jest znacznie cieplej w naszych domach. Centralne ogrzewanie sprawia, ze wilgotność powietrza jest wysoka, co nie sprzyja alergikom. Oprócz tego liczne tapicerowane meble, dywany, firanki czy zasłony są siedliskiem kurzu. To wszystko niestety sprzyja objawom alergicznym.

Szkodliwe pluszaki

Pluszowe zabawki, tak lubiane przez dzieci również są idealnym miejscem dla roztoczy kurzu. Stojące na półkach misie zbierają kurz unoszący się w powietrzach. Nawet częste wietrzenie pomieszczeń i pranie pluszaków nie uchroni nas przed szkodliwymi alergenami. Pluszowe zabawki można chować na noc do zamrażarki.Przy alergii warto jednak wybierać zabawki, które w każdej chwili możemy przetrzeć z kurzu.

Odkurzacz – cenna broń

Przy alergii na roztocza kurzu i wszelkie pyłki, które unoszą się w naszym domu pomoże odkurzacz. Ten sprzęt, który znajduje się praktycznie w każdym domu szybko i sprawnie rozprawi się z zalegającymi alergenami. Do skutecznej walki potrzebny będzie odpowiedni sprzęt. Odkurzacz powinien być wyposażony w wysokiej skuteczności filtr zatrzymujący alergeny bądź filtr wodny. Zwykły, papierowy filtr nie wystarczy. Może nawet zwiększyć ilość pyłków w powietrzu.

Prawidłowe odkurzanie

odkurzacz

Walka z alergenami powinna przebiegać w odpowiedni sposób. Odkurzanie powinno odbywać się przy otwartym oknie. Czynność tę należy wykonywać przez około 40 minut, co pozwoli na zniwelowanie dużej ilości alergenów. Pościel oraz dywany można wietrzyć na dworze. Najlepiej robić to  w upalne dni.

Odkurzacz z pewnością pomoże w walce z alergią. Roztocza kurzu są jednym z najsilniejszych alergenów. Im mniej będzie ich w naszym domowym otoczeniu, tym lepiej będziemy funkcjonować, nie przejmując się uciążliwymi objawami alergii.