Obrazy i puzzle solne do sypialni astmatyka

Nie tylko w recepcjach hotelowych, restauracjach i Spa można w ścianach zamontować solny obraz. Sami zdecydujemy o jego rozmiarze, kolorystyce i motywie, stylizowanym na klasyczne działo malarskie lub nowoczesną grafikę.

Taka nietuzinkowa ozdoba może się sprawdzić zarówno w przedpokoju, jak i sypialni – nad łóżkiem i oddziaływać na nasze nozdrza i cały układ oddechowy.

REKLAMA

Od granatu do czerwieni

Obrazy mogą tworzyć niepowtarzalne efekty wizualne dzięki unikatowym solom, dobranym w wielu barwach i np. podświetleniu wewnętrznemu. Można także pobudzić wyobraźnię i samemu stworzyć takie dzieło sztuki, najlepiej pasujące do wnętrza i naszego gustu.

Na dodatek ma ono właściwości ujemnej jonizacji powietrza, co powoduje dodatkowo wyraźną poprawę samopoczucia.

Warto jednak pamiętać, że solna ozdoba sporo waży – kwadrat 50×50 cm ma ciężar 12-17 kg, zatem na ścianie z układem np. 48 elementów (6×8) trzeba zamontować aż 800 kg soli.

Do domu i firmy

Gdy dysponujemy większą powierzchnią i solidną ścianą możemy rozważyć zainstalowanie płyty solnej, gdzie powierzchnia oddziaływania na drogi oddechowe będzie znacznie większa. Ściana z naturalnych kryształów soli kamiennej jest znacznie bardziej oryginalna niż tapety czy tynk strukturalny.

9985d226ab4afd71fdf5371e6bc08e4e Płyty z mikroelementami montuje się w salonach, sypialniach, przedpokojach, holach czy na korytarzach.
Co ważne – instalacja płyt nie jest pracochłonna, a koszty montażu nie są wysokie. Dzięki montażowi na śrubach można łatwo takie płyty zdemontować i zmienić ich lokalizację.

Ściana z płyt pomaga w leczeniu astmy i innych alergii wziewnych, ma atest higieniczny. Z płytek solnych można tworzyć wzory, układając puzzle solne, które daje się rozbudowywać w dowolnych konfiguracjach, z podświetleniem wewnętrznym lub zewnętrznym.
Dodatkowo możemy ozdobić wnętrze lampami solnymi, które także świetnie jonizują powietrze, warto jednak uważać na podróbki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here