MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Obrazy i puzzle solne do sypialni astmatyka


Obrazy i puzzle solne do sypialni astmatyka

Działanie soli w grotach solnych jest powszechnie znane. Ścienne panele solne stosuje się np. w saunach, a obrazy solne można zamontować w sypialni i ulżyć układowi oddechowemu.

Nie tylko w recepcjach hotelowych, restauracjach i Spa można w ścianach zamontować solny obraz. Sami zdecydujemy o jego rozmiarze, kolorystyce i motywie, stylizowanym na klasyczne działo malarskie lub nowoczesną grafikę.

Taka nietuzinkowa ozdoba może się sprawdzić zarówno w przedpokoju, jak i sypialni – nad łóżkiem i oddziaływać na nasze nozdrza i cały układ oddechowy.

Ads code goes here

Od granatu do czerwieni

Obrazy mogą tworzyć niepowtarzalne efekty wizualne dzięki unikatowym solom, dobranym w wielu barwach i np. podświetleniu wewnętrznemu. Można także pobudzić wyobraźnię i samemu stworzyć takie dzieło sztuki, najlepiej pasujące do wnętrza i naszego gustu.

Na dodatek ma ono właściwości ujemnej jonizacji powietrza, co powoduje dodatkowo wyraźną poprawę samopoczucia.

Warto jednak pamiętać, że solna ozdoba sporo waży – kwadrat 50×50 cm ma ciężar 12-17 kg, zatem na ścianie z układem np. 48 elementów (6×8) trzeba zamontować aż 800 kg soli.

Do domu i firmy

Gdy dysponujemy większą powierzchnią i solidną ścianą możemy rozważyć zainstalowanie płyty solnej, gdzie powierzchnia oddziaływania na drogi oddechowe będzie znacznie większa. Ściana z naturalnych kryształów soli kamiennej jest znacznie bardziej oryginalna niż tapety czy tynk strukturalny.

9985d226ab4afd71fdf5371e6bc08e4e Płyty z mikroelementami montuje się w salonach, sypialniach, przedpokojach, holach czy na korytarzach.
Co ważne – instalacja płyt nie jest pracochłonna, a koszty montażu nie są wysokie. Dzięki montażowi na śrubach można łatwo takie płyty zdemontować i zmienić ich lokalizację.

Ściana z płyt pomaga w leczeniu astmy i innych alergii wziewnych, ma atest higieniczny. Z płytek solnych można tworzyć wzory, układając puzzle solne, które daje się rozbudowywać w dowolnych konfiguracjach, z podświetleniem wewnętrznym lub zewnętrznym.
Dodatkowo możemy ozdobić wnętrze lampami solnymi, które także świetnie jonizują powietrze, warto jednak uważać na podróbki.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij