Naturalne sposoby pielęgnacji skóry atopowej

Dobroczynne właściwości oleju ze słodkich migdałów

Marzysz o miękkiej, gładkiej skórze wolnej od zmian atopowych? Sięgnij po olej ze słodkich migdałów, który za sprawą składników takich jak witaminy A, D, E, kwasów oleinowego i linolowego, dogłębnie nawilża i ujędrnia skórę.  Możesz stosować go również jako naturalny produkt do demakijażu. Olej doskonale rozpuszcza tusz, nawet ten wodoodporny, eyeliner oraz cienie do powiek.  W związku z tym, iż wykazuje działanie nawilżające, po usunięciu makijażu, nie musimy stosować kremu pod oczy.

Naturalne sposoby pielęgnacji skóry atopowej

Płatki owsiane – ukojenie dla skóry atopowej

Szukasz preparatu, który łączyłby w sobie działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze?  Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się okłady z płatków owsianych. Zboże to stanowi bogate źródło substancji śluzowych, które  nawilżają skórę i przynoszą jej ulgę.  Kąpiel z dodatkiem wywaru ze świeżo gotowanych płatków owsianych wyraźnie poprawia stan skóry atopowej.

Nie masz czasu na przygotowanie okładów, a naturalna pielęgnacja cię nie przekonuje? Na półkach w aptece znajdziesz dermokosmetyki, które zawierają dobroczynne substancje pochodzenia naturalnego.  W tym miejscu warto zaznaczyć, iż choć olej kokosowy wpływa korzystnie na skórę, to lepsze rezultaty uzyskamy wówczas, gdy zastosujemy gotowy produkt będący połączeniem  kilku różnych składników.

Dagmara