MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Mykoterapia – wszystko o leczeniu grzybami


Mykoterapia - wszystko o leczeniu grzybami

W krajach azjatyckich grzyby są specyfikiem leczniczym pomocnym przy chorobach długotrwałych i w leczeniu nowotworów. Czy nadają się także przy alergii?

Zawarte w orientalnych grzybach substancje biologiczne przeciwdziałają tworzeniu się komórek nowotworowychl, wspomagają terapie antyrakowe, ale także wzmacniają system odpornościowy, co jest ważne dla alergików, obniżają również poziom cholesterolu i zapobiegają tworzeniu się zakrzepów.

Substancje obecne w grzybach aktywizują limfocyty i makrofagi i stymulują produkcję interferonu, niszczącego wirusy i bakterie oraz komórki rakowe.

Ads code goes here

Wykorzystanie w medycynie

Specyfika właśnie azjatyckich grzybów pozwala wykorzystać w medycynie (już od XXIX w. p.n.e.) ich skład – zawierają więcej substancji o działaniu przeciwrakowym i antyutleniającym czyli odmładzającym niż inne grzyby, rosnące na innych kontynentach.

Cesarz Shen-nung w 2838 r.p.n.e. napisał dzieło – encyklopedię medycyny naturalnej, opisując 365 leków, z czego szczególna uwagę poświęcono grzybowi Reishi oraz Shitake jako „grzyby długiego zdrowia”, „eliksiry nieśmiertelności”czy „pokarmem bogów”.

Eliksir życia

Mykoterapia - wszystko o leczeniu grzybamiAnalizy dowiodły, iż te azjatyckie grzyby długowieczności są eliksirami życia, niezwykle *bogatymi w witaminy (A, B2, C, D, E, K, PP), fitohormony i cenne pierwiastki, które dzięki naturalnemu pochodzeniu są doskonale tolerowane i przyswajalne przez organizm – w tym biopierwiastki takie jak mangan, cynk, selen czy naturalne substancje o działaniu cytostatycznym.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij