KOSMETYKI NAJNOWSZE Życie z alergią

LV – Kosmetyki i środki czystości dla alergików

LV

W XXI wieku alergia stanowi jedno z największych wyzwań dla medycyny, problem ten dotyczy blisko 40% Polaków. Co dziesiąty rodak zmaga się z uczuleniem na kosmetyki. Alergię wywołują też środki czystości, z których korzystamy na co dzień przy myciu naczyń, praniu ubrań i czyszczeniu kuchennych blatów. Rozwiązaniem dla alergika, są hipoalergiczne kosmetyki i środki czystości marki LV, które zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort stosowania, nie wywołując żadnych reakcji alergicznych.

Kosmetyki i środki czystości mają ze sobą wiele wspólnego, przy ich produkcji bardzo często wykorzystuje się te same składniki – detergenty, substancje zapachowe i sztuczne barwniki. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż w XXI wieku używamy zdecydowanie więcej chemikaliów niż w latach 90. minionego stulecia, zwiększona liczba zachorowań na alergię nie powinna zaskakiwać.

Jakie kosmetyki uczulają najczęściej?

Z alergią na kosmetyki mamy do czynienia wówczas, gdy wskutek ich stosowania w obrębie skóry pojawiają się niepożądane zmiany takie jak pieczenie, zaczerwienienie, swędzenie czy wysypka. W związku z tym, iż od pewnego czasu nadużywamy kosmetyków i środków czystości, nawet niewielkie stężenie alergenu może wywołać silną reakcję uczuleniową. To, czy wystąpi u nas alergia i jakie przyjmie objawy, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od ilości stosowanych kosmetyków, stanu skóry i miejsca aplikacji produktu. Osoby, które sięgają po wiele różnych specyfików – w ciągu dnia nakładają na twarz 3 różne kremy, serum, bazę pod makijaż, podkład, korektor, puder, róż i bronzer, są bardziej narażone na wystąpienie reakcji uczuleniowych. Skórę podrażnioną zabiegiem kosmetycznym np. peelingiem chemicznym należy pielęgnować przy pomocy specjalistycznych kosmetyków o formule hipoalergicznej. Najmocniej uczulają te produkty, które mają najdłuższy kontakt z naszą skórą. Perfumy, kremy do twarzy, balsamy do ciała i farby do włosów częściej wywołują alergię niż żel do mycia twarzy, szampon czy peeling, które szybko spłukujemy. Poszczególne kosmetyki różnią się też składem, co przekłada się na ich właściwości alergizujące. Do najpopularniejszych alergenów zaliczamy farby do włosów, szczególnie sztuczną hennę, specyfiki do trwałej ondulacji, perfumy i kremy do twarzy. Z kolei lakiery do paznokci i odżywki do włosów stosunkowo rzadko wywołują reakcje uczuleniowe.

Popularne alergeny w kosmetykach i środkach czystości

W przypadku kosmetyków i środków czystości wykorzystywanych podczas sprzątania domu wyróżniamy 3 główne grupy składników o silnym działaniu alergizującym, są to: substancje zapachowe, sztuczne barwniki i silne detergenty. Warto również podkreślić, iż organizm osoby, która nie jest uczulona na dany związek, może zareagować alergicznie, jeśli występuje on towarzystwie innych substancji. Np. żele pod prysznic często nas uczulają, ponieważ zawarte w nich silne detergenty naruszają płaszcz hydrolipidowy skóry, który chroni nas przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. W rezultacie substancje zapachowe zawarte w środkach do mycia ciała mogą przedostawać się do głębszych warstw skóry, związać się z występującymi tam białkami i zmobilizować system odpornościowy do uruchomienia kaskady reakcji obronnych. Choć komponenty zapachowe nie stanowią dla organizmu żadnego zagrożenia, układ immunologiczny traktuje je jako wroga, którego należy natychmiast unicestwić.

Alergiku, uważaj na substancje zapachowe!

Nie istnieją bezpieczne komponenty zapachowe, każdy składnik nadający woń produktom kosmetycznym i środkom czystości stanowi potencjalny alergen. Osoby, u których układ immunologiczny błędnie rozpoznaje zagrożenie i traktuje niegroźne substancje jako potencjalnych wrogów, są szczególnie narażone na wystąpienie uczulenia na substancje zapachowe. Stosowany przez nie kosmetyk wcale nie musi mieć mocnej, z daleka wyczuwalnej woni. Wystarczy niewielkie stężenie substancji zapachowej, by pojawiły się zmiany skórne w postaci zaczerwienienia, pokrzywki czy świądu. W związku z tym osobom zmagającym się ze schorzeniami o podłożu alergicznym zaleca się stosowanie kosmetyków bezwonnych.

Sztuczne barwniki też mogą uczulać!

Sztuczne barwniki to substancje, które uatrakcyjniają kosmetyki i środki czystości pod względem wizualnym. Dzięki ich zawartości żele pod prysznic mogą mieć fantazyjny kolor, począwszy od niebieskiego, a skończywszy na neonowym różu. Firmy zdają sobie sprawę, że barwa wytwarzanych przez nie produktów wpływa na decyzje konsumentów. Marketingowcy zauważyli, że żele o fantazyjnym kolorze sprzedają się lepiej od swoich białych i przeźroczystych odpowiedników. Niestety, sztuczne barwniki dodawane do kosmetyków i środków czystości nie tylko poprawiają walory wizualne poszczególnych produktów, ale nierzadko wywołują silne reakcje uczuleniowe. Osoby ze stwierdzoną skłonnością do alergii powinny sięgać po specyfiki wolne od sztucznych barwników.

Silne detergenty sprzyjają alergii

Detergenty odgrywają kluczową rolę przy produkcji środków czystości. Zmniejszają napięcie powierzchniowe, dzięki czemu wraz z wodą odrywają cząsteczki brudu. Lista detergentów jest stosunkowo długa, nieustannie poszukuje się nowych substancji, które można by wykorzystać przy produkcji kosmetyków takich jak żele pod prysznic, żele do mycia twarzy czy płyny do kąpieli oraz środków czystości – płynów do mycia podłóg, tabletek do zmywarki czy proszków do prania. Niestety, silne detergenty mogą naruszać płaszcz hydrolipidowy skóry i tym samym zwiększać ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Produkty LV – nieocenione wsparcie dla alergików

Osoby ze skłonnością do alergii powinny wybierać produkty hipoalergiczne takie jak kosmetyki i środki czystości LV. Nazwa marki – LV stanowi skrót od fińskich słów „Lumi Valko”, które oznaczają „Biały Śnieg”. Marka LV istnieje na rynku od ponad 50 lat, w tym czasie zyskała opinię eksperta w zakresie produkcji wyrobów hipoalergicznych. Zarówno kosmetyki, jak i środki czystości LV zostały stworzone przez profesora dermatologii, który przy opracowywaniu formuł poszczególnych produktów współpracował z Fińską Federacją Alergii i Astmy. Specyfiki LV są wolne od najpopularniejszych alergenów – sztucznych barwników i substancji zapachowych.

Marka LV do problematyki alergii podchodzi w sposób kompleksowy – w jej ofercie znajdziemy zarówno hipoalergiczne kosmetyki, jak i środki do prania ubrań i zmywania naczyń. Produkty te mogą być stosowane przez wszystkich członków rodziny, także tych o wrażliwej skórze. Specyfiki, które oferuje marka LV, charakteryzują się korzystnym stosunkiem ceny do jakości.

LV

Co wyróżnia kosmetyki i środki czystości LV?

Dzięki unikalnej formule opracowanej przez profesora dermatologii we współpracy z Fińską Federacją Alergii i Astmy produkty LV nie wysuszają skóry i tym samym zmniejszają ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Niskie stężenie środków powierzchniowo czynnych chroni naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry przed uszkodzeniem. Ponadto produkty LV zawierają składniki, które mają za zadanie odbudować warstwę lipidową skóry. Specyfiki te charakteryzują się kwaśnym odczynem zgodnym z fizjologicznym pH naszej skóry. Pomimo wykorzystania specjalnej, hipoalergicznej formuły kosmetyki LV pielęgnują skórę i włosy równie skutecznie jak tradycyjne produkty. Mogą być stosowane także przez osoby, które nie mają skłonności do alergii.

Starannie dobrane składniki produktów LV

Substancje wykorzystane przy produkcji kosmetyków i środków czystości LV zostały tak dobrane, aby zapewnić bezpieczeństwo stosowania alergikom oraz osobom ze skórą skłonną do podrażnień. Produkty te zawierają emolienty, które natłuszczają skórę i odbudowują jej warstwę lipidową, substancje nawilżające – ich zadaniem jest ochrona skóry oraz włosów przed wysuszeniem. Z kolei zawarte w specyfikach LV substancje konsystencjotwórcze łączą poszczególne składniki, przyczyniając się tym samym do powstania emulsji i zapewniając jej trwałość. Obecność łagodnych środków myjących, które skutecznie oczyszczają skórę i włosy, czyni produkty LV idealnym rozwiązaniem dla alergików oraz osób z cerą wrażliwą.

Oferta fińskiej marki LV jest niezwykle bogata. Obejmuje ona zarówno kosmetyki, jak i środki piorące oraz produkty do zmywania naczyń. W ofercie marki LV znajdziemy:

1) produkty do mycia ciała: mydło antybakteryjne w płynie oraz żel pod prysznic
2) produkty do mycia włosów: szampon do włosów normalnych, szampon do włosów przeciwłupieżowy, odżywka do włosów, odżywka do włosów w sprayu
3) produkty do pielęgnacji ciała: krem do ciała nawilżający, krem do ciała odżywczy do bardzo suchej skóry, balsam do ciała nawilżający
4) antyperspiranty: antyperspirant w kulce, antyperspirant 48 h w kulce
5) produkty do oczyszczania ciała: pianka do mycia twarzy, żel do mycia twarzy, scrub do twarzy
6) produkty do pielęgnacji twarzy: tonik do twarzy, serum do twarzy, krem do twarzy nawilżający 24 godziny
7) produkty do pielęgnacji dłoni i stóp: krem do rąk odżywczo-regenerujący, krem do stóp odżywczy
8) środki do prania tkanin: proszek do prania tkanin kolorowych, płyn do prania tkanin kolorowych
9) środki do zmywania naczyń: płyn do mycia naczyń, tabletki do zmywarki, tabletki do zmywarki 2 w 1.

Więcej informacji nt. produktów fińskiej marki LV znajdziesz na stronie internetowej.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (13)

LV Polska

3 lata temu

Dziękujemy za tak miłe słowa! Cieszymy się, że nasze kosmetyki są tak dobrze postrzegane!

fanny_girl

4 lata temu

Produkty jak najbardziej godne uwagi!

Tessa

4 lata temu

Super, że te produkty dodatkowo pielęgnują skórę alergika 🙂

Edyta

4 lata temu

To marka z tradycją, skoro tyle lat jest na rynku

niezapominajka

4 lata temu

Ciekawe kosmetyki 🙂

martuska

4 lata temu

Kupuję tylko hipoalergiczne produkty, a tej marki nie znałam

panna_joanna

4 lata temu

Marka LV ma dużo produktów, to dobrze, że mają też proszki do prania.

iwoNa

4 lata temu

W drogeriach mnóstwo kosmetyków, które uczulają. Cieszę się, że są marki, które produkują kosmetyki łagodne dla skóry wrażliwej i alergicznej. Szkoda ciała na chemiczne barwniki i drażniące zapachy.

kaja

4 lata temu

Super sprawa z tymi kosmetykami hipoalergicznymi 🙂

Arleta

4 lata temu

Warto wypróbować, skoro są bezpieczne dla skóry alergicznej 🙂

magda.lena

4 lata temu

Super, zawsze wybieram hipoalergiczne kosmetyki i proszki, ponieważ od lat towarzysz mi alergia

Elizka

4 lata temu

Na pewno to produkty wysokiej jakości, bezpieczne dla skóry, warto wypróbować.

monika

4 lata temu

Takich kosmetyków właśnie szukałam 🙂

Zostaw komentarz

0